Czy jesteś niemieckim emerytem, który pragnie korzystać z wysokiej renty i zwiedzać na jesieni życia piękne zakątki na Ibizie, czy też młodym biznesmenem, który ma ochotę poczuć wiatr we włosach w czasie jazdy – już go pragniesz.

Cabrio ze znaczkiem BMW – to prawdziwy magnes na kobiety. Albo i na panów…

Jakie jest nowe BMW 4 Cabrio?

Jest szersze od BMW3 Cabrio i może pochwalić się większym rozstawem osi i kół. Ma charakterystyczny wygląd i wyraźne cechy przynależności do arystokratycznej rodziny: małe zwisy nadwozia z przodu, długą maskę silnika, przesunięty do tyłu przedział pasażerski, nerkowe wloty powietrza, podwójne okrągłe reflektory…

 

[slideshow_deploy id=’1055′]

 

Co wyróżnia BMW 4 Cabrio?

Płaska powierzchnia bagażnika i wyloty powietrza na przednich błotnikach za nadkolami, mające za zadanie zredukować do minimum opory powietrza. Potężne nadkola kojarzą się z mocą a poziome linie podkreślają to, że oto mamy przed sobą potężną maszynę z tylnym napędem. Brak słupka B podkreśla zdecydowanie piękną linię tego auta (o bezpieczeństwo pasażerów dba pałąk przeciwkabotażowy).

Wielbiciele kabrioletów z pewnością zwrócą uwagę na nowy dach: trzyczęściowy chowany hardtop wyposażono między innymi w dżwiękochłonną podsufitkę, która wyciszy niepożądane odgłosy w każdych warunkach pogodowych. System chowania i rozkładania dachu działa nie tylko wtedy, gdy właściciel auta chce poczuć wiatr we włosach albo uchronić się przed deszczem. Dach ma także ciekawą funkcję, która powoduje podnoszenie go w czasie ładowania i rozładowywania bagażnika, dzięki czemu kierowca ma ułatwiony dostęp do bagaży.

BMW 4 Cabrio – portal motoryzacyjny www.kochamyauta.pl źródło – materiały prasowe

BMW 4 Cabrio – portal motoryzacyjny www.kochamyauta.pl źródło – materiały prasowe

Jak przystało na auto ze sportowym zacięciem, w środku znaleźć można niskie, sportowe fotele, które skonstruowano tak, aby pasażerowie tylnej kanapy mieli więcej przestrzeni na nogi. Nowa konstrukcja foteli pozwoliła na zintegrowanie z nimi pasów bezpieczeństwa. W opcji są między innymi podgrzewacze szyi dla kierowcy i pasażera, dzięki którym nikt nie przeziębi się w czasie jazdy w chłodniejsze dni.

BMW 4 Coupe wyposażone jest tak ze w układy kontroli temperatury wnętrza, które automatycznie dostosowują się do prędkości auta i temperatury zewnętrznej, gdy auto ma złożony dach.

BMW 4 Cabrio, samochody, prezentacje, portal motoryzacyjny, auta, moto nowości

BMW 4 Cabrio – portal motoryzacyjny www.kochamyauta.pl źródło – materiały prasowe

BMW 4 Cabrio – Przyjemność prowadzenia

Nisko położony środek ciężkości, idealnie podzielony między osie rozkład masy w proporcji 50:50, zaawansowane technologicznie podwozie a do tego lekka konstrukcja – to wszystko ma wpływ na ogromną przyjemność z jazdy, którą dopełnia elektrycznie wspomagany układ kierowniczy, który jest niezależny od wpływu przenoszonego napędu.

 

 

BMW 4 Cabrio – silniki

W pierwszych miesiącach sprzedaży BMW 4 Cabrio będzie dostępne z trzema silnikami: cztero cylindrowym silnikiem benzynowym w wersji 428i o mocy 245KM lub sześciocylindrowym silnikiem benzynowym w wersji 435i o mocy 306KM. Będzie też czterocylindrowy silnik wysokoprężny w wersji 420d o mocy 184KM. Silniki będą wyposażone w technologię BMW TwinPower Turbo i będą oczywiście spełniać wyśrubowane normy ekologiczne EU6.

Z silnikami współpracować będą sześciobiegowe przekładnie manualne albo ośmiobiegowe, sportowe, przekładnie automatyczne.

Producent ujawnił informacje, iż BMW4 Cabrio zadebiutuje w w drugiej połowie listopada w czasie Salonu Samochodowego w Los Angeles.

BMW 4 Cabrio – portal motoryzacyjny www.kochamyauta.pl źródło – materiały prasowe

BMW 4 Cabrio – portal motoryzacyjny www.kochamyauta.pl źródło – materiały prasowe