Byka będzie mogło dosiąść zaledwie dziewięciu szczęśliwców na świecie, których będzie stać na wysupłanie 3.3 mln euro za to cacko.

Tur będzie trafiał do trzech tysięcy klientów rocznie.

Oto najnowsze auta marki Lamborghini.

Lamborghini Veneo Roadster czyli Byk

Jest superdrogie, supersportowe, superpiękne i po prostu… super. Powstało z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania Lamborghini i jak bliźniacze coupe, jest wyjątkowo agresywną pięknością. Mówi o tym zresztą samo imię pojazdu, które nadano mu po słynnym byku, który śmiertelnie ranił w 1914 roku torreadora. Cóż, przyjmijmy, że chodziło jedynie o szacunek dla waleczności zwierzęcia.

Lamborghini Veneno Roadster jest napędzane wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 6.5 litra i mocy 750 KM (ten sam, który stosowany jest w Lamborghini Aventador).

[slideshow_deploy id=’1124′]

Veneno Roadster wykorzystuje napęd na cztery koła i posiada przekładnię ISR, oferującą kierowcy pięć trybów pracy. Prędkość maksymalna tego auta to… 355 km/h. Do setki Roadster rozpędza się w 2.9 sekundy.

Samochód waży 1490 kg. Nadwozie auta wykonano z kompozytów wzmacnianych włóknami węglowymi. Wiele elementów z włókna węglowego znajduje się we wnętrzu Veneno. Samochód będzie wyprodukowany w ilości dziewięciu egzemplarzy, a produkcja rozpocznie się w przyszłym roku. Koszt jednego auta 3.3 mln euro.

Lamborghini Urus czyli Tur

O ile o Veneno wiemy już prawie wszystko, o tyle o nowym crossoverze Lamborghini wiemy stosunkowo niewiele. Auto najprawdopodobniej pojawi się w sprzedaży w 2017 roku.

[slideshow_deploy id=’1129′]

Najprawdopodobniej Urus będzie oparty o platformę MLB, którą będą wykorzystywać także Bentley Falcon, Audi Q7 czy Porsche Cayenne.
Auto ma być napędzane silnikiem z turbodoładowaniem produkowanym przez Audi, którego moc będzie osiągać 600KM. Urus będzie miał napęd na cztery koła i będzie wyposażany w dwusprzęgłową skrzynię automatyczną.

Tak samo jak Veneno, Urus będzie skonstruowany przy wykorzystaniu dużej ilości włókien węglowych. Auto ma być produkowane w ilości około trzech tysięcy sztuk rocznie.