Do salonów wjeżdża właśnie najnowsze wcielenie Nissana Qasqaia.
Pierwozwór popularnych obecnie crossoverów pojawił się w salonach w 2007 roku. Dwa miliony kierowców na całym świecie uznało, że to auto warte kupna.

Jak będzie teraz? Na nabywców czeka druga wersja Nissan Qashqai!

Samochód oparty jest o płytę podłogową CMF (Common Module Family), zaprojektowaną przez Renault i Nissana. Alias obydwu marek spowodował znaczne uatrakcyjnienie wizualne Nissana, ale za to wiele osób zaczęło zarzucać marce znacznie niższą jakość i awaryjność, niż przed laty.

Jak wygląda grupa docelowa? To klienci zainteresowani autami kompaktowymi, jak i dla ci, którzy dotychczas użytkowali większe samochody, ale planują przesiadkę do mniejszego i oszczędniejszego modelu.

Nissan Qahqai

Nissan Qahqai

Samochód jest o 49 mm dłuższy oraz minimalnie niższy i szerszy od swojego poprzednika. Wyraziste detale, jak na przykład oryginalnie przetłoczona pokrywa silnika, dodają prestiżu, nie zmieniając przy tym charakterystycznej estetyki modelu Qashqai. Auto oferuje też bardziej przestronny przedział pasażerski i duży bagażnik z podłogą umożliwiającą zmianę jej konfiguracji. Wygospodarowano nawet specjalny schowek na tylną półkę zdemontowaną w celu przewiezienia większego bagażu.

Qashqai został wyposażony w liczne nowoczesne technologie. W skład pakietu Safety Shield wchodzi m.in. autonomiczny system hamowania awaryjnego, system monitorujący zachowanie kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Nissan Qahqai

Nissan Qahqai

Kolejne innowacje dotyczą poszerzonej oferty jednostek napędowych. Wszystkie silniki wyposażone są w turbosprężarkę, co pozwoliło zmniejszyć ich pojemność skokową oraz ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2 (nawet do 99 g/km), przy zachowaniu dobrych osiągów. Dalszą poprawę efektywności uzyskano poprzez obniżenie masy pojazdu – nawet o 40 kg w przypadku niektórych wersji – mimo bogatszego seryjnego wyposażenia.

Nissan Qahqai

Nissan Qahqai

Na większości rynków klienci wybierać będą najczęściej wersje z napędem na przednią oś, ale w ofercie znajdą się też odmiany z napędem ALL-MODE 4×4-i i sześciobiegową skrzynią manualną lub nową przekładnią Xtronic.

Nowy Nissan Qashqai został zaprojektowany i skonstruowany w Europie, z myślą o europejskich klientach. Samochód będzie produkowany w Wielkiej Brytanii.

Nissan Qahqai

Nissan Qahqai