>

Co powinniśmy mieć w kosmetyczce latem

Wyjazd na wakacje lub plażowanie na terenie własnej posesji, to bez wątpienia chwile głębokiego relaksu. Nastawiając się na taką możliwość powinniśmy pamiętać o tym, iż kosmetyki do opalania powinny być kolejną myślą zaraz po planach korzystania z kąpieli słonecznych. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby z chwilą błogiego letniego lenistwa lub tuż po zakończeniu lata nasza nieodpowiedzialność okazała się koniecznością odwiedzenia gabinetu dermatologa. Weźmy również pod uwagę fakt, iż coraz więcej ludzi, którzy opalają się nieodpowiednio prędzej czy później borykają się z chorobami skóry, które bardzo trudno wyleczyć.

Sezon letni powoli się rozpoczyna, a plany wakacji skupiają się na kąpielach słonecznych. Z tego powodu powinniśmy odwiedzić dobrą drogerię i dla swojej rodziny wybrać kosmetyki, które będą chronić skórę przed poparzeniami, wysuszeniem skóry bądź ewentualnymi poważniejszymi skutkami. Zwykle do wyboru mamy wiele firm, jakie zajmują się produkcją owych kosmetyków. Najczęściej są to pianki, balsamy, mleczka, olejki, masła itp. Nie sugerujmy się zapachem i konsystencją, ponieważ jest to jeden z często popełnianych błędów. Na początek patrzymy czy dany kosmetyk chroni naszą skórę i w jakim stopniu.

Owe stopnie określa faktor, na jaki wskazuje numer umieszczony na opakowaniu. Aby wybrać odpowiednio musimy określić fototyp naszej skóry. Generalnie osoby z jasną karnacją powinny kupić kosmetyk o wysokim faktorze, natomiast z ciemną mogą pozwolić sobie na niższy faktor, gdyż ich skóra jest bardziej odporna na promienie słoneczne. Dla naszych pociech powinniśmy wybierać kosmetyki chroniące przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Niemniej każdy dorosły określa zakup na podstawie własnej skóry. Chętnie w wyborze pomagają dermatolodzy, oraz osoby pracujące w sklepie czy aptece, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych rad, aby cieszyć się piękną opalenizną, oraz zdrową skórą nie tylko podczas lata.

Nasze zdrowie jest najważniejsze i powinniśmy łączyć tą kwestię z letnim wypoczynkiem na plaży i atrakcyjnym wyglądem.

 

 

możesz odpowiedzieć ,

zostaw komentarz

musisz sie zalogowac logged in to post a comment.