>

Samochody hybrydowe – ziść swoje marzenia!

Rozwój technologii zadziwia nas codziennie, a szybkość powstawania coraz to lepszych nowinek technicznych zaczyna być fenomenalna. Do nowoczesnej technologii z pewnością zaliczyć możemy napęd hybrydowy, który wygrywa w walce z silnikami tradycyjnymi.
Napęd hybrydowy, to nic innego jak połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym.

Print

Faktem jest, że to właśnie samochody o napędzie hybrydowym spalają mniej paliwa, a przez to są bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Jednym słowem jeżdżąc samochodem hybrydowym można oszczędzić znaczne sumy.

Dodatkowym atutem pojazdów hybrydowych jest ich ekologiczna strona. Dzięki temu, że zużywają mniej paliwa (warto zauważyć, że przy tym ich wydajność nie spada) każdy właściciel hybrydy oszczędza pieniądze i chroni środowisko. Mniejsze zużycie paliwa to też mniejsze wypuszczanie spalin do atmosfery.

W przypadku hybrydy niższe będą również opłaty serwisowania auta, gdyż ma ono prostszą budowę od tradycyjnych samochodów, a tym samym mniej części jest narażonych na zużycie (w hybrydach nie występują takie część jak alternator, rozrusznik czy paski klinowe, czyli nie trzeba myśleć o ich wymianie czy zużyciu). Układ hybrydowy dodatkowo w sposób znaczący mniej obciąża silnik spalinowy, jak również system hamulcowy, dzięki temu producent nie boi się udzielić dłuższej gwarancji.
Po wielu badaniach naukowcy amerykańscy doszli do wniosku, że hybrydy sprawdzają się w przypadku, gdy kierowcy chcą zyskać coś więcej niż tylko ochrona środowiska naturalnego. Dzięki hybrydowemu silnikowi samochody te spalają mniej paliwa, tak więc odczuwalna jest różnica w wydatkach eksploatacyjnych.

Do świetnych i sprawdzonych samochodów hybrydowych należą różne modele toyoty. Ich niezwykły designe oraz przemyślane wyposażenie dają w połączeniu z zaletami hybrydy niezwykły efekt. Warto zobaczyć jakie parametry osiągają samochody hybrydowe toyoty, jakie mają spalanie oraz jaki komfort zapewniają. Sam oceń jakim wyjątkowym samochodem jest toyota. Sprawdź jakie akcesoria ma na wyposażeniu oraz w jaki sposób możesz zaoszczędzić kupując nowy samochód.
Wszystkie informacje na powyższy temat znajdziesz na stronie toyota.pl

możesz odpowiedzieć ,

11 komentarzy to “Samochody hybrydowe – ziść swoje marzenia!”

 1. Jan Kowalski napisał(a):

  O tak prius w wersji plug-in to moje marzenie 😀

 2. Jula napisał(a):

  Wreszcie ktoś wytłumaczył od początku do końca o co z tymi hybrydami w ogóle chodzi. Przeważnie tylko jakieś hasła tylko w artykułach padają a na forach burza 🙂 do toyot tak ogromny sentyment mam, że z przyjemnością tym nowym yarisem bym się przejechała.

 3. darek napisał(a):

  taka toyota w hybrydzie na pewno by była spełnieniem marzeń każdego kierowcy. mi podobają się priusy w wersji plug in:)

 4. Kaśka napisał(a):

  Ostatnio sama się przekonałam jak hybrydowy samochód jest praktyczny – moja kumpela ostatnio służbowym aurisem jeździ i nachwalić się go nie może. Spalanie małe,samochod wygodny, zwrotny. Nic tylko jeździć.

 5. Kasia napisał(a):

  Fajny wykres ;D od lat jeżdżę toyotami, i przymierzamy się do zmiany samochodu na nową z salonu. jesteśmy umówieni na jazdę próbną yaris hybrydą i na benzynę, tak aby porównać jak się jeździ; ale coś czuje że tania eksploatacja wygra 😀

 6. luna napisał(a):

  hybrydowy yaris jest już tak dopracowany, że wiele osób będzie go brało pod uwagę decydując się na nowy samochód. Toyota z napędem hybrydowym dokonała cudów i przy okajzi rewolucji w motoryzacji. Wystarczy spojrzeć w rankingi najmniej zawodnych samochód a tam w samej czołówce hybrydy toyoty.

 7. lady in red napisał(a):

  Oszczędności są i to znaczne. Przy obecnych cenach benzyny, mam nadzieję, że akie samochody hybrydowe będą się stawały coraz bardziej popularne.

 8. ko-ala napisał(a):

  Mega plus dla Toyoty, że rozwija się w kierunku nowych technologii i wdraża w życie lepsze rozwiązania dla środowiska. Z samochodem hybrydowym nie miałam jeszcze do czynienia i bardzo żałuję, bo chciałabym zobaczyć jak się różni komfort jazdy od znanych mi samochodów.

 9. Basia napisał(a):

  Absolutnie się zgadzam! U nas ciągle prestiżowe jest jeżdżenie dieslem 🙁 masakra. Tym bardziej jest pod wrażeniem jak w ekologiczne technologie Toyota konsekwentnie inwestuje (w 2015 chcą samochód napędzany wodorem wypuścić). W Europie hybrydy stanowią b.wysoki procent rejestrowanych nowych samochodów. mam nadzieję, że do priusa czy hybrydowego aurisa i Polacy się w końcu przekonają, tym bardziej, że ceny ich spadają.

 10. stan napisał(a):

  Samochód bardziej przyjazny dla środowiska, a jednak nie każdego może być na niego stać. Moim zdaniem kraje, którym zależy na rozwoju w kierunku mniejszych zanieczyszczeń itp. powinny zrobić coś, żeby taką Toyotę można było kupować na jakichś bardziej preferencyjnych warunkach – np. przy zaciąganiu kredytu na auto, albo jakieś bonusy dla posiadaczy hybryd.

 11. kobra napisał(a):

  Fajne auto, tylko wciąż bardzo luksusowe. Ludzie kupują różne drogie samochody dla lansu, a ja tak sobie marzę, żeby przyszły czasy kiedy szczytem mody będzie bycie eko i jeżdżenie taką Toyotą wyprze chęć posiadania różnych paliwożernych pojazdów symbolizujących deficyty w długości penisa.

zostaw komentarz

musisz sie zalogowac logged in to post a comment.