Pod koniec tego roku powinniśmy zobaczyć zupełnie nowy model  Elantry.
Jej premiera spodziewana jest pod koniec roku,  podczas targów motoryzacyjnych  w Los Angeles.

Na razie Koreańczycy pochwalili się pierwszym szkicem nowego Hyundaia Elantra. Nie widać na nim zbyt wiele, ale możemy się spodziewać, że stylistycznie auto będzie celować w półkę premium.

Nowa Elantra wydaje się być bardziej elegancka, a stylu dodaje jej duży, charakterystyczny grill, ciekawe felgi, przymrużone wąskie światła oraz dynamiczne, wyraźnie zarysowane linie i przetłoczenia.

Hyundai podkreśla też „sportowy” charakter nowej generacji. Zobaczymy, co z tego szkicu ostanie się do produkcyjnej wersji.

2014-Hyundai-Elantra-A-1410x600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na razie musimy ograniczyć się do spekulacji, bo Hyundai nie ujawnił niczego więcej. W sprawie jednostek napędowych najczęściej mówi się o doładowanym, benzynowym silniku 1.6 T-GDI, który miałby mieć moc około 176 KM.

Benzyniak w standardzie współpracowałby z sześciobiegowym automatem. Jako opcja ma być dostępna zupełnie nowa dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach.

Nowa Elantra powinna zadebiutować na listopadowych targach w Los Angeles. Wtedy Hyundai podzieli się z nami wszystkimi szczegółami. Spodziewana data pojawianie się u dealerów marki? Marzec 2016.

 

Filip Trusz