Chińska firma Qoros zamierza wkroczyć w segment premium. Producent ujawnił zdjęcia swojej pierwszej luksusowej limuzyny o nazwie 9 Sedan. Gama modeli chińskiej marki Qoros bardzo szybko się rozwija.

Pierwszym samochodem Qoros był 3 Sedan.

Niby z wyglądu niczym szczególnym się nie wyróżniał, ale nawet mimo to zadziwił cały świat motoryzacyjny. Model jako pierwsze chińskie auto zdobyło 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP i pokonało wiele europejskich firm.

Producent wcale nie zamierzał na tym poprzestać, zaprezentowane zostały bowiem dwa kolejne modele 3 Hatch oraz 3 Estate. W planach jest też crossover, a także luksusowa limuzyna.

29-letni designer, Jihoon Seo w ramach programu stażowego został poproszony o zaprojektowanie najbardziej ekskluzywnego członka w gamie modeli Qoros.

Samochód miał być ukierunkowany na 40-50-latków pracujących w dużych nowoczesnych miastach i przeznaczony na rok 2020.

Tak powstał koncept Qoros 9.

Qoros 9 Sedan Concept

Prototyp odznacza się dosyć masywną sylwetką z szerokim frontem i LED-owymi reflektorami. Aby dopasować auto do gamy modelowej, samochód zaczerpnął wiele elementów stylistycznych z modelu 3 Hatch oraz 3 Sedan. Qoros 9 otrzymał też 19-calowe felgi aluminiowe.

Na razie wykonano jedynie model w skali 1:4,5. Jeśli Qoros zdecyduje się na jego produkcję, model wkroczy w segment premium, uderzając w takie marki jak BMW czy Mercedes.

 

red