Wybór rękawic motocyklowych tylko pozornie może wydawać się mało istotny. Odpowiednio dobrane rękawice nie tylko zapewnią nam optymalny komfort jazdy i lepsze wyczucie kierownicy, ale równocześnie ochronią dłonie przed zimnem, a w razie wypadku – mogą uratować nasze ręce przed poważnymi konsekwencjami.

Dowiedz się jak wybrać rękawice na motocykl i na co zwrócić uwagę, by były one komfortowe, stylowe i bezpieczne.

Dlaczego rękawice na motocykl są niezbędne?
Istnieje wiele powodów, dla których rękawice stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Jednym z takich powodów jest z pewnością ochrona dłoni przed silnym wiatrem. Jazda z dużą prędkością powoduje powstawanie ogromnych oporów chłodnego powietrza, które momentalnie przenika przez skórę, niszcząc stawy i stając się przyczyną licznych urazów, zwyrodnień i dolegliwości.

Rękawice zapewniają również właściwą termoizolację podczas wielogodzinnej jazdy, odprowadzając wilgoć na zewnątrz i gwarantując dopływ świeżego powietrza. Właściwości te docenimy szczególnie podczas jazdy w wysokich temperaturach, czy przebijania się przez zakorkowane ulice dużych miast w godzinach szczytu.

Jednak dobrej jakości rękawice motocyklowe to znacznie więcej niż komfort i wygoda. To przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona naszych dłoni przed przykrymi konsekwencjami wypadków. Najróżniejsze rodzaje urazów mogą być znacznie mniej poważne, o ile właściwie zabezpieczymy nasze dłonie.

Wybieramy rękawice – na co zwrócić uwagę?
Wiemy już, dlaczego warto zakładać rękawice motocyklowe. Czas teraz odpowiedzieć na kolejne pytanie: jakie rękawice wybrać? Można spojrzeć na https://gmoto.pl/rekawice-motocyklowe,3460/ lecz tu odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna. Przede wszystkim, powinniśmy pamiętać, że poszczególne rodzaje rękawic różnią się między sobą parametrami i są dostosowane do rodzaju motocykla, na którym jeździmy (a także prędkości, jaką osiągamy).

I tak rękawice do jazdy sportowej są zazwyczaj najbardziej solidne. Wykonuje się je ze skóry bydlęcej z dodatkiem materiałów syntetycznych. Sportowe motocykle rozwijają zazwyczaj największe prędkości, dlatego poziom ochrony powinien być proporcjonalny do ryzyka, jakie niesie ze sobą szybka jazda.

Idąc tym tokiem rozumowania, rękawice na chopper będą bardziej stylowe i wygodne, a kwestie ochrony nie są tak istotne, co wyraża się m.in. poprzez brak zastosowanych protektorów. Z kolei rękawice do jazdy terenowej muszą być przede wszystkim komfortowe i zapewniać optymalne wyczucie.

Jeżdżąc po miękkim podłożu z niezbyt wysoką prędkością, rękawice nie muszą chronić naszych dłoni w takim stopniu, jak ma to miejsce w przypadku rękawic sportowych.

Z kolei rękawice do jazdy miejskiej oraz na skuter to produkty łączące w sobie wygodę, ochronę przed wiatrem oraz w pewnym stopniu – przed urazami mechanicznymi.

 

red