Toyota rozważa rozpoczęcie budowy nowej wersji świetnego coupe GT86. Wiele osób mogłoby sądzić, że naturalnym byłoby wyprodukowanie wersji kabrio czy modelu z jeszcze lepszymi osiągami. Okazuje się jednak, że produkcja takich aut była rozważana (GT86 turbo i GT86 Cabrio), ale została zarzucona ze względu na wysokie koszta prac badawczo rozwojowych i przesłanki, że sprzedaż nowych wersji GT86 ich nie pokryje.

Co zatem powstanie?

 

Otóż pojawiają się informacje, że Toyota planuje wprowadzić do sprzedaży wersję sedan modelu GT86. Coupe sprzedaje się świetnie, czy wersja sedan również osiągnie podobny sukces? Producent liczy na to, że sedan ze sportowym zacięciem zachęci do zakupów wielu klientów.

Toyota GT86 w wersji sedan będzie o 100mm dłuższa i będzie czterodrzwiowa. Auto będzie najprawdopodobniej napędzane dwulitrowym silnikiem typu boxer, który będzie osiągał 200 KM. Prawdopodobne jest także wyposażenie auta w ekologiczny napęd hybrydowy (którego konstrukcja będzie oparta o rozwiązania zaprezentowane na przykładzie Yaris Hybrid R). Planowany napęd hybrydowy ma osiągać łącznie 270 KM mocy a auto ma być o 10 do 15% bardziej wydajne paliwowo od odmiany z silnikiem benzynowym. Samochód będzie także posiadał układ, który będzie odzyskiwał energie podczas hamowania.

Toyota Gt86 sedan, portal motoryzacyjny, informacje moto, serwis motoryzacyjny

Toyota GT86 Sedan www.kochamyauta.pl

Kiedy auto zadebiutuje? Planuje się, że podczas salonu w Genewie w marcu 2014 roku. Jeśli tak będzie, GT86 sedan trafi do sprzedaży w 2015 roku.