Efekt czystej pasji. Godzin, a nierzadko lat spędzonych nad autem. Samochody, które budzą podziw i są inspiracją. Ludzie, których życie kręci się wokół czterech kółek. Już w najbliższy weekend startuje STS Tuning-Show. Ta impreza na stałe wpisała się w grafik imprez motoryzacyjnych nie tylko w naszym regionie, ale i całym kraju.

 

Miejsce spotkania tuningowców i ludzi, którzy motoryzacją dopiero zaczynają się interesować. Kilkadziesiąt aut, które wyszły spod rąk pasjonatów. Demo cary i samochody pokazowe. Prezentacje nowości oraz prawdziwych perełek motoryzacji. Przez ostatnie lata impreza zmieniała formułę, rozszerzała listę atrakcji, zaskakiwała nowymi pomysłami.

Tym razem organizatorzy otworzyli się na klasykę. Na salonie „Moto Inspiracje” zobaczymy kolekcję aut zabytkowych oraz kultowych amerykańców (wśród nim m.in. dwa Chevrolety z 1971 roku: Corvette i Camaro, Ford Mustang z 1964 r. oraz legendy aut sportowych Ferrari i Lamborgini.

– STS Tuning-Show to impreza, którą organizujemy od lat, ale co roku z tym samym zapałem- mówi Włodzimierz Piotrowski, organizator bydgoskiej wystawy. – Naszą inspiracją są ludzie, których życie kręci się wokół motoryzacji, samochodów i ich modyfikacji. To oni są sercem całego wydarzenia. Z drugiej strony mamy wspaniałą widownie. Często całe rodziny, które odwiedzają Łuczniczkę, po to by przyjrzeć się niebanalnym autom. Już w najbliższą sobotę i niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji. Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Podczas imprezy nie zabraknie rywalizacji. Okazji do zmagań będzie kilka. Pierwsza z nich to Finał Mistrzostw Polski w Nagłośnieniu Samochodów. Impreza organizowana przez stowarzyszenie EASCA Poland (www.easca.pl),  gromadzi samochody wyłonione w drodze eliminacji w trakcie sezonu przez profesjonalną komisję sędziowską w 20 kategoriach. Zwycięzcy tych prestiżowych zawodów mają prawo do reprezentowania Polski w Finale Mistrzostw Europy.

STS Tuning-Show będzie również miejscem ostatniego etapu największej internetowej rywalizacji tuningowej – Best Of The Best 2013 – w której wyłoniony zostanie najlepiej zmodyfikowany samochód w Polsce. W Bydgoszczy nastąpi wybór Najlepszego z Najlepszych w tuningowym światku (wybór należy wyłącznie do publiczności, a to właśnie jej głosami, za pośrednictwem SMS wybrany zostanie zwycięzca). Finał konkursu odbędzie się podczas STS TUNING-SHOW, na który zaproszonych zostanie 30 najlepiej stuningowanych, zdaniem internautów samochodów.

Rozstrzygnięte zostaną również konkursy w konkretnych kategoriach m.in. „KultAuto, „Najciekawsza stylistyka”, „Najciekawsze wnętrze”, „Komora silnika” oraz „Najlepszy Mechanik Regionu”.

Szczegółowy program STS Tuning-Show

14 września 2013, sobota
10.00 – Otwarcie pierwszego dnia wystawy dla publiczności
10.00-10.45 – Rejestracja wszystkich zakwalifikowanych zawodników „SQL” w Biurze Zawodów EASCA (biuro w hali – wejście od strony Tesco)10.30 – 13.30 – Konkurs Najlepszy Mechanik Regionu – kategorie: Profesjonalista i Junior
10.00-18.00 – Konkurs internetowy BofB (BEST OF THE BEST) – najciekawsze auto w konkursie internetowym (półfinały)
10.00-18.00 – Konkurs „BEST FITMENT” na najlepsze zestawienie kół, zawieszenia i nadwozia (nagrody funduje OPONEO.PL S.A.)
10.00-18.00 – Kwalifikacje do konkursów: Najlepsza Komora Silnika; Najlepsze wnętrze; Najciekawsza zabudowa Car Audio; OEM +; Najniższe Auto STS; Best of STS Tuning-Show Bydgoszcz.
ok. 11.00 – Równoległe rozpoczęcie ocen we wszystkich kategoriach „SQL” MP Car Audio – teren zewnętrzny przy hali od strony Tesco
11.00 –12.00 – Część I – prezentacje PZM OZDG Sp. z o.o. i SideWays Drift Team – jazdy sprawnościowe samochodem na “trolejach”, drift samochodowy (teren zewnętrzny)
13.00 – Pokaz fitness – Bella Line Wellness Centrum
14.00 – 15.00 – Część II – prezentacje PZM OZDG Sp. z o.o. i SideWays Drift Team – jazdy sprawnościowe samochodem na “trolejach”, drift samochodowy (teren zewnętrzny)
16.00 – Pokaz fitness – Bella Line Wellness Centrum
17.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Najlepszy Mechanik Regionu (Profesjonalista i Junior)
ok. 18.00 – Zakończenie ocen MP Car Audio w kategoriach „SQL”
17.30 – przejazd przez miasto najlepszych aut
18.00 – Zakończenie pierwszego dnia wystawy
od 18.30 – Afterparty OPONEO BBQ w Wakepark Bydgoszcz na terenach LPKiW (uwaga!! wjazd autami na teren LPKiW limitowany)

15 września 2013, niedziela
10.00 – Otwarcie wystawy dla publiczności
10.00-10.45 – Rejestracja wszystkich zakwalifikowanych zawodników „dBL” i dB Race” MP Car Audio w Biurze Zawodów EASCA na terenie imprezy
ok. 11.00 – Rozpoczęcie weryfikacji zgodności zamontowanego sprzętu audio w samochodach zawodników (w pierwszej kolejności „dBL”)
11.00 –12.00 – Część III – prezentacje PZM OZDG Sp. z o.o. i SideWays Drift Team – jazdy sprawnościowe samochodem na “trolejach”, drift samochodowy (teren zewnętrzny)
ok. 12.00 – Rozpoczęcie pomiarów w kategoriach „dBL” MP Car Audio – po 2 serie pomiarów, wygrywa najwyższy wynik z dowolnych serii pomiarów
ok. 13.30 – Rozpoczęcie pomiarów w kategoriach „dB Race” MP Car Audio – pomiary w parach według systemu pucharowego (elimin., półfinał, finał)
13.30 – Pokaz fitness – Bella Line Wellness Centrum
14.00 – Finał konkursu internetowego BofB – najciekawsze auto w konkursie internetowym – wręczenie nagród
14.30 – 15.30 – Część IV – prezentacje PZM OZDG Sp. z o.o. i SideWays Drift Team – jazdy sprawnościowe samochodem na “trolejach”, drift samochodowy (teren zewnętrzny)
ok. 15.00 – Rozpoczęcie pomiarów w kategoriach „dB Race” MP Car Audio – pomiary w parach według systemu pucharowego
16.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie „Best fitment”
16.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach: Najlepsza Komora Silnika; Najlepsze wnętrze; Najciekawsza zabudowa Car Audio; OEM +; Najniższe Auto STS; Best of STS Tuning-Show Bydgoszcz. (Puchary i nagrody rzeczowe)
ok. 17.30-18.00 – Ogłoszenie wyników „SQL”, „dBL”, „dB Race”, „NBTL” (Finał Mistrzostw Polski EASCA 2013 – Zawody Car Audio) – czas uzależniony od ilości startujących zawodników w kategoriach „dBL” i „dB Race”
18.00 – Zakończenie wystawy

STS TUNING-SHOW 2013 
X Wystawa Samochodów Tuningowanych i Sportowych
14-15 września 2013, godz. 10.00-18.00
Bydgoszcz, Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
Szczegółowe inforamcje na stronie internetowej i profilu fb STS Tuning Show 
Bilety: 10 zł