Toyota Land Cruiser 150 pojawiła się w salonach w 2009 roku. Po czterech latach producent postanowił przeprowadzić facelifting.

Trzeba przyznać, że Land Cruiser znacznie złagodniał w stosunku do poprzednich generacji, a wiele osób wręcz mówi, że nie przypomina on już typowej, potężnej terenówki, a bardziej duże i wygodne auto dla… kobiety. Cóż, producenci zapewne doskonale wiedzą, iż nie można dogodzić każdemu, dlatego starają się dogodzić tej grupie, która będzie zakupem nowego Land Cruisera zainteresowana.

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser 150

Co się zmieniło w wyglądzie auta? To, co zazwyczaj zmienia się w czasie faceliftingu, a więc kształt przednich reflektorów, grilla, zderzaka i reflektorów tylnych. W przednich reflektorach zastosowano diody LED.

 lc3

Na wyglądzie zewnętrznym się nie skończyło. Dokonano zmian w wyglądzie konsoli środkowej, zastosowano nowe wskaźniki a nawet materiały wykończeniowe lepszej jakości.

lc4

Poza tym nowy Land Cruiser 150 może pochwalić się zastosowaniem nowymi rozwiązaniami, zastosowanymi w systemach sterowania napędem 4×4 oraz zmodyfikowanym zawieszeniem, które ma być teraz jeszcze bardziej komfortowe.

lc5

Nie zmienił się za to napęd auta, nadal będzie ono dostępne z trzylitrowym turbodieslem (190KM) albo z czterolitrowym silnikiem benzynowym V6 (282KM).

lc7