W stolicy Japonii odbywa się kolejna edycja targów motoryzacyjnych. Już pierwszego dnia zaprezentowano szereg ciekawych nowości.

Będziemy na bieżąco informować was o tym, co ciekawe i warte uwagi było na Tokio Motor Show

Porsche Macan czyli Tygrys

W czasie Tokio Motors Show zaprezentowano Porsche Macan, które reprezentuje zupełnie nową klasę aut marki Porsche. Tym razem będzie to suv.

portal moto, Tokio Motor Show

Porsche Macan

Tygrys (to znaczenie słowa macan w języku indonezyjskim) będzie luksusowym suv, który połączy komfort, ogromną moc silnika, zwinność, maksymalne wartości przyspieszenia i hamowania oraz optymalną precyzję hamowania w jedną, super przyjemną dla użytkownika całość.

Każde Porsche Macan będzie miało aktywny napęd na cztery koła z elektronicznie regulowanym sprzęgłem wielotarczowym.

W wersji Macan S, auto będzie napędzane przez trzylitrowy silnik V6 z podwójnym doładowaniem o mocy 340 KM, który będzie współpracował z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Macan S rozpędza się do setki w 5.4 sekundy, średnie zużycie paliwa wynosi ok. 9 l na 100km, a prędkość maksymalna to 254 km/h.

Macan S Diesel będzie mieć pod maską turbodoładowany, trzylitrowy silnik wysokoprężny V6 o mocy 258KM. Zużywa on średnio ok. 6.5l /na 100km, a auto do setki rozpędza się w 6.3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.
Macan Turbo to prawdziwa rakieta, uzbrojona w podwójnie doładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3.6l i mocy 400KM. Macan Turbo do setki rozpędza się w 4.8 sekundy, a średnie zużycie paliwa w tej wersji to 9 – 9.2 l / 100km.

Porsche Macan

Porsche Macan

Porsche Macan jest produkowane w fabryce w Lipsku