Na zeszłorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu poznaliśmy nową Kię Sorento, a dziś możemy poznać jej ceny na rynku polskim.  Sprawdźmy więc jak kształtuje się cena podstawowego modelu i ile kosztuje topowa odmiana.

Zanim jednak przejdziemy do cen, przypomnimy sobie co oferuje koreańska nowość. Zacznijmy od wymiarów, bo w tym aspekcie w porównaniu do poprzednika sporo się zmieniło. Jak widać Kia chciała wynieść model Sorento na szczebelek wyżej i postanowiła dodać tu i tam kilka centymetrów.

Auto mierzy 4780 mm długości, 1685 mm wysokości, natomiast rozstaw osi to 2780 mm. Dzięki tym operacjom z tyłu znalazło się miejsce dla dwóch dodatkowych (pewnie małoletnich) pasażerów.

New-Sorento-5

Konsola centralna posiada dwie wyspy, zaś na jednej z nich mamy ekran Konsola centralna posiada dwie wyspy, zaś na jednej z nich mamy ekran

Konsola centralna posiada dwie wyspy, zaś na jednej z nich mamy ekran współpracujący z systemem infomedialnym i nawigacją satelitarną.

W opcji znajdziemy wentylowane i podgrzewane fotele, system audio JBL, jak również panoramiczny dach.

Jedni powiedzą, że jest smutno i plastikowo, inni zaś że jest elegancko i ponadczasowo. A co znajdziemy pod maską nowej Kii Sorento?

Na początku w ofercie znajdziemy silnik wysokoprężny 2.0 o mocy 185 KM z momentem obrotowym 402 Nm.

Napęd kierowany jest na koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej, zaś osiągi są bardzo przyzwoite – od 0 do 100 km/h zajmie 10,4 sekundy zaś prędkość maksymalna to 200 km/h.

Alternatywą jest jednostka 2.2 o mocy 200 KK z momentem obrotowym 441 Nm. Przyspieszenie do setki trwa 9 sekund, zaś prędkość maksymalna to 203 km/h.

 kia-sorento-3.640

Przejdźmy zatem do cen. Otóż podstawowa wersja oznaczona symbolem M z silnikiem 2.0 CRDi o mocy 185 KM z automatyczną skrzynią 6-biegową kosztuje 144 900 złotych. Jeśli chcemy mocniejszą jednostkę ze skrzynią manualną, będziemy musieli zapłacić 158 900 złotych.

Na szczycie oferty mamy odmianę XL z mocniejszym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów w cenie 192 200 złotych. Warto zaznaczyć, że każdy model Kia Sorento posiada napęd na 4 koła.