MITSUBISHI Concept XR-PHEV II to nieduży koncepcyjny SUV, będący zapowiedzią drugiego produkcyjnego samochodu MMC wyposażonego w układ napędowy PHEV.

Pierwszym takim  pojazdem Mitsubishi jest Outlander PHEV sprzedawany od stycznia 2013 roku.

System PHEV, w jaki wyposażono MITSUBISHI Concept XR-PHEV II jest bardzo efektywnym, lekkim, zwartym w budowie układem napędowym z silnikami umieszczonymi z przodu i z przednim napędem, co czyni go idealnym do zastosowania w miejskim crossoverze.

System ten pozwala ograniczyć emisję CO2 do zaledwie 40 g/km, co jest wielkością należącą do najniższych nawet wśród samochodów z układami napędowymi PHEV.

Jednocześnie 163-konny silnik elektryczny błyskawicznie i płynnie reaguje na zmiany pozycji pedału przyspieszenia. Nowe auto koncepcyjne PHEV odzwierciedla skupienie MMC na programie samochodów elektrycznych, które najlepiej rokują w kontekście technologii przyjaznych środowisku.

Realizując kluczowe założenia programu zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwa i przyjemności jazdy MMC obecnie koncentruje się na opracowywaniu systemów hybrydowych z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów (PHEV), które będą najlepiej pasowały do różnych modeli samochodów znajdujących się w ofercie MMC, z zamiarem wprowadzenia ich do produkcji już w niedalekiej przyszłości.


x-news.pl