Marka spod znaku błękitnego owalu dostrzega wszechogarniającą modę na samochody typu SUV.  Dlatego wprowadzi do sprzedaży nowy model Ford Edge.

Od lipca 2016 auto jest dostępne również w Polsce.

Ford Edge to duży SUV, który będzie oferowany w Europie z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym TDCi o mocy 180 KM i z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Kolejna propozycja to natomiast diesel 2.0 bi-turbo TDCi o mocy 210 KM, skonfigurowany z sześciobiegową przekładnią automatyczną PowerShift.

Obie jednostki napędowe współpracują z układem Auto-Start-Stop. Według danych fabrycznych, zapewniają średnie zużycie paliwa wynoszące średnio od około 5,8 l/100 km.

427729a04fadd1c9dcfb

Komfort akustyczny
Ford Edge będzie wyposażony w adaptacyjny układ wspomagania kierownicy, przednią kamerę szerokokątną oraz układ Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych Pedestrian Detection.

Pojawi się także system aktywnego redukowania hałasu w kabinie pasażerskiej – Active Noise Control. Układ pozwala na wykrywanie niepożądanych hałasów dochodzących z silnika i niwelowanie ich za pomocą fal dźwiękowych w przeciwfazie, które są generowane przez pokładowy system audio.

42773184b73349de146b

Premiera nad Wisłą
Jak planuje generalny importer, Ford Edge będzie dostępny na rynku polskim poczynając od lipca 2016. Firma spod znaku owalu chce jednak pójść za ciosem i zaproponować klientom coś ekstra. Dokładnie chodzi o pozycjonowaną jeszcze wyżej w gamie wersję Edge Vignale.

Ten luksusowy SUV oferowany będzie z dodatkowymi elementami wyposażenia i wykończenia, a dodatkowo klient liczyć może na specjalną obsługę w salonie i serwisie.

Na rynku polskim Ford Edge Vignale pojawić się ma najwcześniej w październiku 2016.

samar.pl