Salon Samochodowy w Paryżu będzie miejscem premiery prototypu Mitsubishi GT-PHEV Concept. Auto jest wyposażone w trzy silniki elektryczne.

Nazwa modelu nawiązuje do dwóch skrótów. GT, czyli „grand tourer”, ma nawiązywać do dużego zasięgu, zaś PHEV oznacza zewnętrzne ładowanie.

Z przodu w oczy rzucają się trzy komplety świateł – wąskie z dołu i z góry oraz zamontowane pionowo środkowe. Charakterystycznymi elementami są także zachodzące do środka „skrzydła” oraz małe lusterka.

Patrząc z boku, można zauważyć przede wszystkim wyraźne linie nadające optycznie stabilności, zaś z tyłu ciągnący się przez całą klapę bagażnika i zachodzący na boki moduł świateł.

mitsubishi_gt-phev_2_640

Za napęd czterech kół Mitsubishi GT-PHEV Concept odpowiada układ hybrydowy, w skład którego wchodzą akumulatory nowej generacji, trzy silniki elektryczne (jeden z przodu i dwa z tyłu) oraz jednostka benzynowa.

Producent nie podał ich danych technicznych, jednak zestaw taki ma zapewniać zasięg 120 km w trybie wyłącznie elektrycznym oraz 1 200 km w połączonym hybrydowym.

Mitsubishi zapowiedziało, że prototyp jest naszpikowany technologiami łączności samochodowej, które pozwolą na pełne wykorzystanie osiągów i możliwości auta.

Rozwiązania skomunikują zasilanie układów sterowania z informacjami systemu nawigacji samochodowej, danymi o pogodzie i nawierzchni uzyskanymi z sieci informacyjnych oraz z czujników pokładowych i kamer.

Ma się to przełożyć na precyzyjne zarządzanie zużyciem energii oraz napędem 4×4.

 

 

Źródło: Mitsubishi