Intensywnie użytkowany samochód czy inny pojazd mechaniczny z czasem traci swoją moc, wydajność i bezawaryjne działanie. Nie zawsze jednak dymienie czy nierówna praca silnika oznacza konieczność jego wymiany. Czasami wystarczy jedynie regeneracja. Czemu służy preparat do regeneracji silników?

Czym jest preparat do regeneracji silnika?

Ceramizacja jest procesem, który pozwala na łatwą regenerację silników, skrzyni biegów czy mostów. Chodzi tutaj o odnowę tych elementów, w których występuje tarcie metalu o metal. Sam proces ceramizacji polega na wytworzeniu warstwy ceramicznej, która z kolei jest wynikiem połączenia i dyfuzji cząsteczek specjalnego preparatu do silników z cząsteczkami metalu, które przemieszczają się w oleju.

Czemu służy preparat do regeneracji silnika?

Mówiąc najprościej, preparat do regeneracji silnika służy wytworzeniu warstwy ceramicznej na podzespołach w celu ich regeneracji. Wystarczy jedynie dodać preparat do oleju. Sama ceramizacja następuje automatycznie, po około 200 km. Dużą zaletą ceramizerów jest fakt, że do przeprowadzenia regeneracji nie jest konieczny demontaż urządzenia. Możesz używać samochodu podczas regeneracji, dzięki czemu nie tracisz środka transportu.

Dodatek do oleju silnikowego potrafi zmniejszyć zużycie paliwa od 3% do nawet 15%. Co więcej, zmniejszeniu ulega także zużycie oleju i dymienie. Dodatek pozwala na podwyższenie i wyrównanie ciśnienia sprężania w cylindrach, co przekłada się na zwiększenie wydajności. Silnik pracuje o wiele ciszej i równo, poprawia się także dynamika pojazdu. Ważną funkcją dodatku do oleju silnikowego jest ułatwienie rozruchu zimnego silnika, co przydaje się szczególnie zimą. Dzięki swojemu działaniu, dodatek do oleju silnikowego niejednokrotnie pozwala na uniknięcie wielu kosztownych napraw, a do tego pozwala na wydłużenie żywotności podzespołów i oszczędza olej silnikowy.

Jak wybrać dodatek do oleju silnikowego?

Jak już wiesz, preparat do czyszczenia silnika ułatwia rozruch zimnego silnika, przez co chętnie stosujemy go zimą. Czy wiesz, jak dobrać dodatek w odpowiedni sposób? Dodatek można stosować w silnikach spalinowych dowolnych maszyn i urządzeń, warto jednak wcześniej skonsultować się z producentem celem rozwiania wszelkich wątpliwości. Jeżeli zauważysz wysokie zużycie oleju silnikowego, dymienie czy inne symptomy zużycia podzespołów, zastosuj regenerację najlepiej przy wymianie oleju. Już po przejechanych 200km zobaczysz znaczącą różnicę. Preparat skutecznie wyrównuje pracę silnika, wpływa na zabezpieczenia silnika przeciwko zużyciu.

Materiał zewnętrzny