Wiele osób marzę o samochodzie bardzo dobrej jakości, jednak nie zawsze stać nas na to, aby kupić samochód prosto z salonu samochodowego.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu z importu.

Samochody ze Szwajcarii świetna alternatywa dla osób ceniących sobie wygodne i dobrze wyposażone samochody, a proces importu samochodów ze Szwajcarii nie jest wcale taki trudny, jak mogłoby się wydawać.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • jak w praktyce wygląda import samochodów z Europy Zachodniej do Polski
  • na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu z importu
  • Jak przebiega rejestracja samochodów z krajów takich jak Szwajcaria?

Sprowadzenie samochodów ze Szwajcarii wymaga od nas znalezienia dobrej oferty i sprowadzenie samochodu do kraju, jednocześnie cała procedura sprowadzania samochodu do kraju jest dość jasna i klarowna.

Dlaczego warto sprowadzać samochody ze Szwajcarii

Import samochodów jest w Polsce bardzo popularny. Jednak przyzwyczailiśmy się, że najczęściej sprowadzamy samochody z Niemiec. Często rynek szwajcarski jest rynkiem bardzo drogim, jednak jest to rynek, gdzie dominują samochody bardzo dobrej jakości i świetnie wyposażone.

Poszukując samochodu z importu poszukując samochodu z importu pamiętajmy o tym, że bez znajomości języka obcego trudno jest dokonać dobrego zakupu samochodu. Najbardziej atrakcyjne aukcje samochodów przeznaczonych do importu wystawiane są w internecie w obcym języku, dlatego jeśli ktoś nie posługuje się językiem niemieckim czy francuskim lub włoskim, będzie mu ciężko zorientować się, czy dana aukcja nie jest bublem.

Jeśli nie znamy języka polskiego, możemy zlecić zakup samochodu firmie,  która się w tym specjalizuje, dzięki temu nie musimy analizować treści konkretnych aukcji czy czekać do końca aukcji, taka firma robi wszystko, żebyśmy otrzymali samochód zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Taki podmiot może zrealizować też Indywidualne zamówienie na zakup pojazdów z importu zgodnie z konkretnymi oczekiwaniami klienta. Jednak importując pojazdy o wyjątkowych parametrach na zamówienie, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami importu.

Profesjonalną firmę wynajmujemy nie tylko do zakupu pojazdu, firma zajmuje się także transportem zakupionego dla nas auta z zagranicy.

Dobrze jeśli zakupione auto jest w dobrym stanie technicznym, bo nie będziemy musieli, bo nie będziemy musieli dodatkowo inwestować w jego naprawę.

Czy import samochodów ze Szwajcarii jest opłacalny?

Podobnie jak ze Szwajcarii import samochodów w Polsce odbywa się na określonych zasadach, zapisanych w odpowiednich przepisach prawa.

Po pierwsze samochód kupiony za granicą musi posiadać ważny przegląd techniczny, który umożliwia dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego, dowód zakupu oraz ważny przegląd techniczny stanowi podstawę do rejestracji na terenie naszego kraju.

Sprowadzane z zagranicy pojazdy należy zarejestrować we wskazanym dla swojego regionu urzędzie gminy lub urzędzie miasta w wydziale komunikacji, należy to zrobić w najszybszym możliwym terminie.

Materiał zewnętrzny