Branża hazardowa w New Jersey wykazuje znaczący wzrost dochodów, osiągając rekordowe wyniki w ostatnim dziesięcioleciu. W styczniu 2023 roku łączny dochód z hazardu kasyn, zakładów bukmacherskich i ich partnerów wyniósł 436 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 14.5% w porównaniu ze styczniem 2022 roku, kiedy dochód wynosił 381.7 miliona dolarów. W szczególności, dochód z zakładów sportowych wzrósł o 20.2% do 72.3 milionów dolarów, wygrane w kasynach wzrosły o 15.3% do 211.7 milionów dolarów, a dochód z gier internetowych ustanowił nowy miesięczny rekord, osiągając 152.9 milionów dolarów.

Slotspalace (dostępne pod linkiem: https://slotspalaces.pl) wykazuje podobną dynamikę wzrostu.

 

W październiku 2023 roku łączny dochód z hazardu kasyn, ich internetowych partnerów i zakładów bukmacherskich wyniósł 487.1 milion dolarów, co stanowi wzrost o 9.3% w porównaniu z październikiem 2022 roku. Wygrane w kasynach za ten okres wyniosły 228.1 milion dolarów, co stanowi wzrost o 3.4% w porównaniu z poprzednim rokiem. Dochód z gier internetowych za październik 2023 roku osiągnął 166.8 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 13.3%, a łączny dochód z zakładów sportowych wyniósł 92.3 miliona dolarów, co jest o 18.4% więcej niż w poprzednim roku.

 

W lipcu 2023 roku odnotowano najwyższy miesięczny łączny dochód z hazardu (GGR) ostatnich lat, wynoszący 477.13 milionów dolarów. W pierwszych siedmiu miesiącach 2023 roku łączny GGR osiągnął 2.95 miliarda dolarów, przekraczając łączny roczny GGR siedmiu z ostatnich dziesięciu lat. Jeśli tendencja się utrzyma, 2023 rok może stać się pierwszym rokiem od 2006 roku, kiedy łączny GGR w Atlantic City przekroczy 5 miliardów dolarów. Sierpień 2023 roku również był znaczącym miesiącem dla branży hazardowej stanu, przynosząc drugi co do wielkości łączny dochód z hazardu w historii stanu – 531 milionów dolarów. Te dane podkreślają znaczący wzrost i sukces branży hazardowej w New Jersey, szczególnie w kontekście gier online i zakładów sportowych.

Wpływ na gospodarkę i turystykę

 

Wzrost dochodów z branży hazardowej w New Jersey ma znaczący wpływ nie tylko na samą branżę, ale także na gospodarkę stanu jako całość, a także na sektor turystyczny.

 

  • Wzrost gospodarczy. Zwiększenie dochodów z działalności hazardowej przyczynia się do wzrostu wpływów podatkowych do budżetu stanu, co może być wykorzystane do finansowania programów publicznych i poprawy infrastruktury.
  • Tworzenie miejsc pracy. Rozwój branży hazardowej przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy, zarówno bezpośrednio w kasynach i zakładach bukmacherskich, jak i w sektorach powiązanych, takich jak hotelarstwo, gastronomia i handel detaliczny.
  • Przyciąganie turystów. Atlantic City i inne obszary hazardowe w New Jersey przyciągają turystów, co przyczynia się do wzrostu dochodów z turystyki. Obejmuje to nie tylko dochody z hazardu, ale także wydatki na zakwaterowanie, wyżywienie, rozrywkę i zakupy.
  • Rozwój infrastruktury. Wzrost branży hazardowej może stymulować rozwój infrastruktury, w tym ulepszanie sieci transportowych i budowę nowych hoteli oraz kompleksów rozrywkowych.

 

Te czynniki razem mogą przyczynić się do wzmocnienia gospodarki New Jersey i zwiększenia jej atrakcyjności zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających z innych stanów i krajów.

Legalizacja hazardu i Slotspalace

 

Branża hazardowa w New Jersey działa na podstawie ściśle regulowanego i licencjonowanego systemu, podlegającego prawu stanowemu i federalnemu USA. Hazard został zalegalizowany w New Jersey w 1976 roku, gdy mieszkańcy stanu zatwierdzili referendum w tej sprawie. Doprowadziło to do otwarcia pierwszych kasyn w Atlantic City w 1978 roku. Państwowy organ regulujący działalność hazardową to New Jersey Casino Control Commission, który wraz z New Jersey Division of Gaming Enforcement nadzoruje wszystkie aspekty działalności hazardowej w stanie.

 

New Jersey było jednym z pierwszych stanów, które zalegalizowały kasyna online i zakłady sportowe online. Legalizacja hazardu online w 2013 roku znacznie poszerzyła rynek i przyczyniła się do wzrostu dochodów z działalności hazardowej. Gry online obecnie stanowią znaczącą część łącznego dochodu z hazardu stanu. Po tym, jak Sąd Najwyższy USA w 2018 roku uchylił federalne prawo zakazujące zakładów sportowych, New Jersey szybko zalegalizowało ten rodzaj działalności. Od tego czasu zakłady sportowe stały się znaczącym źródłem dochodów dla branży hazardowej stanu.

 

Dochody z działalności hazardowej są opodatkowane, a te środki są wykorzystywane do wsparcia programów publicznych, w tym edukacji i usług społecznych. Stawki podatkowe różnią się w zależności od rodzaju działalności hazardowej. New Jersey przykłada wagę do ochrony praw graczy i promuje zasady odpowiedzialnego hazardu. Obejmuje to środki zapobiegające uzależnieniu od hazardu i ochronę wrażliwych grup społecznych.

 

Branża hazardowa w New Jersey, będąc jedną z najbardziej rozwiniętych w USA, kontynuuje dostosowywanie się do zmieniających się wymagań rynkowych i prawnych, dążąc do zapewnienia bezpiecznego i sprawiedliwego środowiska gry dla wszystkich uczestników.

Materiał zewnętrzny