To będzie prawdziwa perła wśród aut typu SUV. Auto będzie wygodne, luksusowe, ze sportowym zacięciem i doskonałymi właściwościami jezdnymi. Już za kilka tygodni odbędzie się premiera Porsche Macan.

Wielbiciele marki nie mogą się doczekać, a producent podgrzewa atmosferę, prezentując jak na razie tylko szkice i materiał wideo.

Porsche Macan zostanie zaprezentowane w czasie Los Angeles Auto Show, które rozpocznie się 22 listopada i potrwa do 1 grudnia.

Jakie informacje znamy na razie? Auto będzie pięcioosobowe i będzie miało napęd na cztery koła. Wiemy, że przednie reflektory będą miały zamontowane cztery diody LED do jazdy dziennej, wzorowane na modelu 918 Spyder.

Porsche Macan, portal motoryzacyjny, serwis motoryzacyjny, moto newsy

Porsche Macan – www.kochamyauta.pl – źródło materiały prasowe

Podano też do wiadomości wielbicieli motoryzacji, co będzie można znaleźć pod maską Porsche Macan
– czterocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów i mocy 220 KM
– sześciocylindrowy wolnossący silnik o pojemności 3.6 litra i mocy 295 KM
– trzylitrowy silnik benzynowy z układem podwójnego doładowania o mocy 350 – 400 KM

Będą także silniki diesla:
– dwulitrowy TDI o mocy 190 KM
– trzylitrowy TDI o mocy 250 KM
Nie braknie także ekologicznego napędu hybrydowego, który będzie składać się z dwulitrowego, turbodoładowanego benzyniaka i silnika elektrycznego o mocy 54 KM.

Porsche Macan ma spalać od 6.2 do 9.2 l paliwa na sto kilometrów. Jak przystało na obecne czasy, auto będzie spełniało wyśrubowane normy ekologiczne. Samochód będzie emitować od 159 do 216 gramów CO2 na kilometr.

I to wszystko, co na razie wiemy. Pozostaje nam czekać do prezentacji Porsche Macan w Mieście Aniołów. Czekamy także na ujawnienie przez producenta ceny auta. Czekamy na wszelakie newsy i musimy czekać cierpliwie aż do 22 listopada.

 

Porsche Macan, portal motoryzacyjny, serwis motoryzacyjny, moto newsy

Porsche Macan – www.kochamyauta.pl – źródło materiały prasowe