Fiat wydał niedawno teaserowe zdjęcia swojego najbliższego hatchbacka, Argo, który wkrótce okaże się globalny. Argo zastąpi firmę Punto, która od prawie 12 lat była w modelu Fiata. Argo wykorzysta małą, szeroką platformę Fiata, która stanowi podłoże 500x i sedan Tipo.

Choć jest dobrą wiadomością dla wybranych rynków międzynarodowych, Fiat może nie sprowadzić Argo do Indii, a firma nie robi zbyt dobrze w zakresie sprzedaży.
Z tego, co słyszymy, firma może również sprzedawać kompaktowy sedan z platformy Argo.

Teaser obrazuje, że Argo będzie miał LED reflektory, LED DRLs, dach i spoiler combo w dwóch odcieniach koloru i piękny wyglądający zestaw koła z aluminiowych kół z „temat skorpiona temat”. Całkowita stylistyka będzie miała edgy temat, coś podobnego do tego, co Tipo prowadzi również.

Fiat zapowiada uruchomienie Argo w trzech wersjach – atrakcyjnym, esencjalnym i sportowym. Jeśli chodzi o opcje silnika, to będą trzy jednostki do wyboru. Pierwszym z nich będzie 1.0-litrowy silnik benzynowy o mocy 72 KM i moment obrotowy 102 Nm.


Wtedy pojawi się 1,3-litrowy silnik benzynowy o mocy 100 KM i 134 Nm, a na koniec 1,8-litrowy benzyna, która wypłynie 134 bhp i 184 Nm.
Fiat ma 5-biegową manualną ręczną skrzynię biegów i 5-biegową automatyczną skrzynię biegów. W silnikach Diesla nie ma już słów.

Fiat Argo zostanie uruchomiony na rynek brazylijski, a następnie uda się do innych

 

Fiat Argo