Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do różnego rodzaju wypadków w wyniku których ludzie tracą zdrowie, a nawet życie.  Pomimo akcji profilaktycznych policji liczba wypadków nadal jest zbyt duża. Utrata zdrowia nie z własnej winy zobowiązuje drugą stronę do poniesienia konsekwencji. Niestety, zarówno firmy jak i osoby prywatne, które powinny wypłacić odszkodowanie bardzo często się od tego uchylają. Poszkodowani potrafią o swoje walczyć miesiącami, a nawet latami.

Bywa, że zwyczajnie mają tego dość i odpuszczają. Czy to jest dobre rozwiązanie? Absolutnie nie!

Wystarczy skorzystać z pomocy doświadczonych w tym temacie prawników lub adwokatów, aby szybko się zorientować, że nie jesteśmy na przegranej pozycji. Tzw. miganie się od wypłacenia należnego odszkodowania zwykle kończy się, kiedy przedstawiciele winni wypłacenia odszkodowania zauważą, iż korzystamy z pomocy specjalistów.

Najpierw trzeba poszukać godną zaufana kancelarię. W tym celu można posłużyć się doradztwem znajomych, ale także opiniami internautów, którzy wcześniej byli klientami danych prawników czy adwokatów.

Przeglądając zestawienie najlepszych bardzo często pojawia się http://kancelariakrm.pl/, jako firma rzetelna i dbająca o interesy klientów. Jeśli chodzi o odszkodowania internauci polecają ją z czystym sumieniem. Oczywiście przedstawienie sprawy, która nas dotyczy jest konieczne, dlatego warto umówić się na spotkane.

Odszkodowanie to jedno z możliwych roszczeń

Jak zostało wspomniane wcześniej poszkodowani w wypadach komunikacyjnych odnoszą różne obrażenia. Mogą wymagać krótszego lub dłuższego leczenia w tym regularnego nabywania leków, rehabilitacji, zakupu specjalnego sprzętu medycznego itp. Jednak to nie wszystko, ponieważ niektórzy muszą z tego powodu zrezygnować z pracy, wynająć opiekunkę, bądź opłacać dojazdy do placówek medycznych. Wszystko to wymaga posiadania pieniędzy, których niestety nie mamy, ale możemy a nawet powinniśmy otrzymać bezpośrednio od sprawcy wypadku lub firmy ubezpieczeniowej.

Odszkodowanie powinno pokryć koszta naszych potrzeb związanych z wypadkiem, którego osobiście nie stworzyliśmy, aczkolwiek zostaliśmy w nim poszkodowanymi. W momencie, kiedy w wypadku komunikacyjnym utraciliśmy możliwość całkowitej, albo nawet częściowej zdolności do pracy, która była  źródłem naszego utrzymania mamy prawo żądać od sprawcy wypadku renty uzupełniającej.

Brak wiedzy w tym temacie sprawia, że nie wiemy co nam się należy. W związku z powyższym koniecznie powinniśmy udać się po poradę do kancelarii, natomiast o dalszych krokach, jakie musimy wykonać  poinformuje nas prawnik czy adwokat.

Najczęstsze błędy poszkodowanych

Podstawowym błędem osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych jest próbowanie własnych sił w walce o odszkodowanie. Brak fachowej wiedzy, a właściwie nieznajomość prawa w dochodzeniu owych roszczeń sprawia, że wszystko jest przedłużane w czasie.

Czasami odszkodowanie udaje się uzyskać w miarę szybko, ale jego kwota bywa zaniżona. Osoba poszkodowana zwykle nie chce więcej, niżeli jej się należy, ale często takie zadośćuczynienie otrzymuje. Podsumowując, nie warto denerwować się dodatkowo. Wystarczająco stresująca jest sytuacja w jakiej się znaleźliśmy z racji samego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawy prawne powinniśmy powierzyć specjalistom w tej dziedzinie.

Kto jak kto, ale prawnik czy adwokat nie pozwoli na to, by jego klient czekał w nieskończoność na należne pieniądze. Podejmie wszystkie możliwe kroki, by ukrócić ewentualne odbijanie piłeczki w postaci odsyłania pism, z których nic nie wynika.

 

redakcja