Koreański producent samochodów marki Hyundai przedstawił na ostatnim  salonie motoryzacyjnym  w Genewie swoją nową wizję przyszłej  klasy samochód SUV,  jako ewolucję stylistyki marki zawartej w nowej koncepcji samochodów zwanej Intrado.

Zapowiadaną  wcześniej nowością jest super samochód  „coupe„,  stworzony z innowacyjnych materiałów, również z wykorzystaniem  włókna węglowego.

Hyundai Intrado 01

Nowy Hyundai czerpie energię z ogniw wodorowych oraz 36 kWh akumulatora litowo-jonowego. Na pełnym ładowaniu Intrado potrafi pokonać dystans nawet do 600 km.

Ponadto Koncern Hyundai za pomocą firmy Intrado wprowadził świat do nowego paradygmatu dla projektowania przyszłych pojazdów Hyundai – minimalizm, prostota i funkcjonalność.

Hyundai Intrado 02

Co ciekawe, koreański producent stworzył Intrado w jego europejskiego centrum technicznego Hyundai / Kia we Frankfurcie.
Intrado ma być idealnym samochodem pod względem ergonomii, stworzony aby zaoferować kierowcom prawdziwie wszechstronne możliwości i przyjemności z jazdy również w miejskim zgiełku jak i komfort podczas długich podróży.

 

KA