Samochód poleasingowy to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które pragną zmienić auto na nowszy model. Co powinieneś wiedzieć przed kupnem samochodu pochodzącego z leasingu?

Gdzie szukać najbardziej atrakcyjnych ofert aut poleasingowych?

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  3. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Bardzo często firmy i małe przedsiębiorstwa – zamiast kupować nowe samochody – korzystają z możliwości ich leasingowania. Jest uzasadniona decyzja, ponieważ koszt wykonania jej znacznie niższy, niż w przypadku auta zakupionego na kredyt. Osoby prywatne często po zakończeniu umowy wykupują auto, jednak małe firmy najczęściej rezygnują i, mając taką możliwość, decydują się na nowy model. Dzięki temu na rynku wtórnym pojawiają się auto poleasingowe. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że najczęściej były one wykorzystywane jedynie w celach służbowych. W większości przypadków oznacza to, że są bardzo dobrze zadbane i regularnie konserwowane. Popularną praktyką w takich przypadkach jest każdorazowe odsyłanie samochodu do autoryzowanego mechanika, który dba o to, żeby samochód był zawsze reperowany z wykorzystaniem oryginalnych części. To w znaczący sposób zwiększa realną żywotność i bezawaryjność pojazdu na długie lata.

Podczas zakupu samochodu używanego każdy klient stara się dowiedzieć, jaka dokładnie była historia wybranego pojazdu. Bardzo często można trafić na osoby, które ukrywają dawne lub nawet aktualne usterki. Nierzadko niewiedza o dawnych wydarzeniach związanych z pojazdem nie jest kwestią złej woli, ale po prostu pamięci lub faktu, że właściciel nie był pierwszym użytkownikiem. Kupując samochód poleasingowy nie musisz martwić się, że istotne informacje zostaną przed tobą ukryte. 

Większość umów leasingowych jest tak skonstruowana, że kończą się w przeciągu około 7 lat. To wiek samochodu, w którym firmie najbardziej opłaca się go sprzedawać. Stąd na rynku najczęściej znajdują się auta poleasingowe nie starsze niż osiem lat. Może to być również atut dla firm, która ma zamiar korzystać z używanego sprzętu, ponieważ często tego typu sprzęt można zakupić na fakturę VAT (zamiast umowy kupna-sprzedaży). Bardzo często można otrzymać również gwarancję oferowaną przez firmy. Warto jeszcze zaznaczyć, że źródła większości pojazdów poleasingowych są dwa. Można spotkać wiele aukcji, których przedmiotem są samochody powindykacyjne. Te najczęściej są nawet kilkakrotnie młodsze od wspomnianych wyżej. Takie auta pojawiają się na rynku wtórnym w momencie, kiedy poprzedni właściciel postanawia nie wykupować na własność pojazdu (na przykład w związku z zamykaniem firmy czy wymianą floty).

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Najczęściej na aukcjach znajdują się modele, które charakteryzują statystycznie niską awaryjnością. Jest to na przykład model Caddy marki Volkswagen. Bardzo często można również znaleźć Opla Insignię, Volvo S60 czy BMW z serii 3. Szeroki wybór wielu modeli samochodów poleasingowych znajdziesz pod adresem https://cararena.pl/.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Warto dokładnie prześledzić w jaki sposób licytować poleasingowe samochody osobowe na danej stronie z ofertami samochodów. Dobrze jest skorzystać z filtra kwoty pojazdów – często dostępny jest suwak, który umożliwia wybranie najniższej i najwyższej branej przez ciebie pod uwagę kwoty za samochód. Kiedy wybierzesz interesującą Cię ofertę możesz po prostu skorzystać z automatu, w którym powinieneś wpisać maksymalną kwotę za jaką jesteś w stanie zakupić pojazd. Zapoznaj się ze szczegółami instrukcji na stronie aukcji.