Każdy kto zakłada niewielkie przedsiębiorstwo, wie jak ważny jest dobrze ją umiejscowić. Odpowiedni adres firmy np. w reprezentacyjnym miejscu Warszawie, Krakowie lub Toruniu może podnieść jej prestiż podczas rozmów z kontrahentem.

Jest jeden dość poważny problem. Wynajęcie biura pod tym adresem to mogą być znaczne koszty, a podczas zakładania własnej firmy każda złotówka jest ważna i trzeba ją parę razy zobaczyć z każdej strony, zanim się ją wyda. Jednak jest rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie dobrej miejscówki dla swojego biura, nie udając zbyt wiele. To może być możliwe dzięki instytucji wirtualnego biura.

Czy oprócz posiadania prestiżowego adresu dla firmy są jeszcze jakieś dodatkowe profity płynące z posiadania wirtualnego biura? Oczywiście, że tak. Biuro wirtualne to przede wszystkim oszczędności. Nie trzeba inwestować w wynajmowanie, czy tez kupowanie fizycznego lokalu, w którym będzie trzeba urządzić biuro. Już sam najem w prestiżowym miejscu może pochłonąć całkiem spore kwoty, a co dopiero jego wyposażenie. W biurze fizycznym potrzeba zatrudnić kogoś do obsługi sekretariatu, kadr, czy też biurowej, wszystkie te czynności będą wykonywane przez firmę oferującą wynajem wirtualnego biura.
Wiele firm, które istnieją na rynku chętnym na takie rozwiązanie proponują kompleksową obsługę biura. Wystarczy jedynie uiścić abonament, w wysokości kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, by pracownicy firmy wynajmującej obsłużyli całość korespondencji wysyłając ją na maila lub przechowywali ją do chwili odebrania. Klient jest oczywiście na bieżąco informowany o nadchodzącej korespondencji mailowo lub telefonicznie, a w niektórych przypadkach, korespondencja po zeskanowaniu może być przesłana na podany adres mailowy.

Biuro wirtualne to nie jest nowy pomysł. Na rynku działa już to od dłuższego czasu. Dzięki uzyskaniu możliwości zarejestrowania firmy pod prestiżowym adresem, firma już na starcie uzyskuje dodatkowe punkty u potencjalnych klientów. Biura wirtualne są umiejscowione zazwyczaj w najlepszych miejscach wielkich miast, tak jak w Warszawa, Toruń, Gdańsk itp. W Toruniu jedną z najbardziej prężnych firm oferujących adresy pod biuro wirtualne jest https://goodspot.pollyart.pl. To prężne przedsiębiorstwo działające na rynku internetowym już od prawie dziesięciu lat. Dla osób, które chcą zarejestrować swoją firmę w prestiżowej zabytkowej kamienicy znajdującej się na Toruńskiej starówce jest to doskonały partner. Pollyart zapewnia, że adres nie zostanie nagle wypowiedziany klientowi, gdyż lokal w którym klient będzie mógł mieć swoje wirtualne biuro, należy do właśnie do Pollyart. Doskonałym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Pollyart jest możliwość skorzystania z Sali konferencyjnej, w której można przyjąć swoich kontrahentów, lub też poprowadzić wideokonferencje, szkolenia itp. Pollyart udostępnia swoje biura firmom z całego kraju.

Dodatkowo dla swoich klientów firma przygotowała również bonus w postaci utworzenia profilu firmy w Google. To rozwiązanie jest bardzo korzystne dla nowych firm, ponieważ dzięki temu firma może zaistnieć w sieci, a jej widoczność w przeglądarce Google oraz platformie Google+ zostanie wyraźnie poprawiona. Biuro Pollyart zapewnia profesjonalną obsługę biurową dla klientów, a zapewnienia poparte są kilkuletnim doświadczeniem w branży.

Posiadanie biura wirtualnego to wiele korzyści płynących dla niewielkich firm, szczególnie znajdujących się na początku swojej drogi w biznesie. To nie tylko korzyści płynące z  oszczędności, ale również wygoda. Szczególnie jeśli działalność firmy nie wymaga stałego fizycznego adresu, a jedynie adresu do rejestracji firmy. Posiadanie wirtualnego adresu biura, to nie tylko rozwiązanie odpowiednie dla freelancerów, ale również dla nowych firm, które dopiero co szukają swojej szansy na odniesienie sukcesu, dla sklepów internetowych, czy małych przedsiębiorstw, które rozrastając się szukają  adresów dla swoich nowych oddziałów. To wszystko zapewnia biuro Pollyart z Torunia.

  1.   Niepotrzebne wydatki wykreślić.

Każda firma, do swojej rejestracji musi podać adres, gdzie ma swoją siedzibę. Oczywiście im lepsza lokalizacja, tym lepiej dla firmy. Firma, która posiada swoją siedzibę w prestiżowej miejscówce, będzie mimo wszystko postrzegana lepiej, jako godna zaufania. Niestety koszty zakupu, czy też wynajęcia powierzchni biurowej w najlepszym miejscu w mieście, nie należy do najtańszych. Tak naprawdę żadnej firmy, która dopiero co staruje na rynku, czy przedsiębiorstwa kilkuosobowego nie stać na taki wydatek. Z jednej strony spore wydatki, z drugiej jednak strony prestiżowy adres, który może przynieść wymierne korzyści. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, co tu w takiej sytuacji zrobić. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy oferujące usługę wirtualnego biura.

Wirtualne biuro, to nic innego jak adres, pod którym firma może się zarejestrować. To są adresy w najlepszych miejscach w mieście. Najczęściej pod tym adresem jest rzeczywiście firma, która oferuje usługę wynajęcia wirtualnego biura, a nie zupełnie fikcyjny adres. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również to, że firma, która wynajmuje wirtualne biuro, może umieścić logo swojej firmy, dzięki czemu klienci firmy wiedzą, że jest to faktycznie jej siedziba. Takie rozwiązanie pozwoli na zredukowanie kosztów prowadzenia firmy, właśnie o te koszty, które są związane z wyposażeniem oraz prowadzeniem fizycznego biura, nawet w mniej eksponowanej okolicy.

Posiadanie wirtualnego biura, to również możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów, proponowanych przez firmy oferujące taką usługę. Jedną z takich firm, prężnie działającą na rynku internetowym oraz mediów jest toruńskie przedsiębiorstwo Pollyart. Firma ta działająca od prawie dziesięciu lat, oferuje nie tylko przedsiębiorstwom z Torunia, ale także z całej Polski usługę związaną z wynajęciem wirtualnego biura w centrum Torunia. Adres biura to piękna zabytkowa kamienica znajdująca się przy ul. Mickiewicza 11/1. Pollyart jest właścicielem lokalu, pod adresem którego znajduje się oferowane biuro, nie można mieć więc obawy, że z powodu wypowiedzenia umowy najmu firmie wynajmującej, stracą możliwość korzystania z biura również inne firmy.

To bardzo ważne, gdyż podobne przypadki już się na rynku zdarzały. Lokalizacja wirtualnego biura jest bardzo prestiżowa. To jest wartość dodana dla firmy, która się zdecyduje na opłacenie wynajmu. Koszty abonamentu są bardzo niskie. Najniższy abonament to zaledwie 60zł miesięcznie.  W ramach usługi wynajmu https://goodspot.pollyart.pl oferuje między innymi przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji. Korespondencję w postaci fizycznej można odbierać w siedzibie biura od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, natomiast jeśli właściciel firmy wynajmującej adres biura wirtualnego będzie chciał inaczej, wówczas pracownicy biura Pollyart będą wysyłać zeskanowaną korespondencję na podany adres, lub przesyłać na inny podany adres korespondencyjny pocztą. W ramach opłaconego abonamentu możliwe jest również prowadzenie książki korespondencji przychodzącej.

Pollyart dla swoich klientów wynajmujących biuro wirtualne ma również w swojej ofercie możliwość wynajęcia Sali konferencyjne, która może służyć do spotkania z kontrahentami, prowadzenia wideokonferencji, lub też prowadzenia różnych szkoleń. Jednak to nie wszystkie benefity, które może otrzymać firma wynajmująca biuro. Pollyart oferuje również usługi związane z tworzeniem oraz prowadzeniem wizytówki Google.

Dzięki temu firma stanie się bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania nie tylko w Google, ale również w Google+, dzięki czemu będzie można zbudować na solidnych podstawach zaufanie swoich klientów do firmy. Podpisanie umowy o wynajem bura wirtualnego z toruńską firmą Pollyart, to dobry krok w kierunku odniesienia sukcesu na rynku. Pozwala z jednej strony na posiadanie adresu firmy w bardzo korzystnej lokalizacji, a do tego szereg bonusów, przy jednoczesnym ograniczeniu szeregu kosztów, które trzeba by było ponieść w przypadku konieczności fizycznego biura w podobnej, a nawet mniej korzystnej lokalizacji.

  1.   Biuro nie musi być rzeczywiste.

Polskie przepisy mówią wyraźnie, że każda firma zarejestrowana w Polsce musi posiadać adres w naszym kraju. To oczywisty przepis, do którego stosują się wszystkie firmy. Jednak jak można przeczytać w wielu artykułach i usłyszeć w radio oraz TV, wiele z tych firm posiada wyłącznie adres wirtualny. Korzystają one z możliwości wynajmowania biura wirtualnego. Co to jest to biuro wirtualne? To nic innego jak usługa wynajęcia miejsca prowadzenia swojej działalności.

Zazwyczaj jest to nie jest to tylko adres pod którym można zarejestrować nową firmę, ale również szereg dodatkowych usług związanych z prowadzeniem takiego wirtualnego biura. Można się zastanawiać co skorzysta ktoś zdecyduje się na taką usługę? Cóż, koszt wynajmu faktycznego lokalu w miejscu atrakcyjnym dla kontrahentów, czyli reprezentacyjny adres to obecnie koszt przekraczający budżet dla wielu nowych firm. Wirtualne biura https://goodspot.pollyart.pl  zazwyczaj są zlokalizowane właśnie w bardzo prestiżowych miejscach, kojarzonych zazwyczaj z poważnym biznesem. Posiadać więc taki adres korespondencyjny jest oczywiście bardzo korzystne. Kolejna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę, to bardzo niskie koszty prowadzenia samego biura. Nie trzeba wynajmować sekretarki, czy też osoby do prowadzenia biura, co pozwoli na znalezienie dodatkowych pieniędzy, które można zainwestować w start swojej firmy.

Takie właśnie biura, a właściwie adres do rejestracji i prowadzenia swojego biznesu proponuje toruńska firma zajmująca się prawie od dziesięciu lat szeroko pojętym Internetem oraz usługami internetowymi Pollyart. W swojej ofercie posiada możliwość wynajęcia wirtualnego biura mającego swoją siedzibę w jednej z prestiżowych, zabytkowych kamienic położonych przy ulicy Mickiewicza 11. W świecie biznesu, to jeden z bardziej prestiżowych toruńskich adresów.

Dzięki tej usłudze przedsiębiorca za bardzo niewielkie kwoty może uzyskać między innymi możliwość otrzymywania i przechowywania korespondencji. Korespondencja ta może być przesłana na wskazany adres, lub po zeskanowaniu przesłana drogą elektroniczną. Można również ją odebrać osobiście w każdy dzień roboczy w godzinach urzędowania Pollyart, tj. od 8.00 do 16.00. Oczywiście o nadchodzącej korespondencji można otrzymać powiadomienie telefonicznie lub drogą mailową. Korzystający z abonamentu na wynajem e-biura otrzymuje dodatkowo usługę na stworzenie wizytówki biznesowej. Ta usługa pozwoli zaistnieć firmie w sieci. Poprawia jej widoczność w wyszukiwarce Google, a także w usłudze Google+. Można zauważyć, że kontrahent każdej firmy szuka jej w sieci. Jeśli nie ma o niej żadnej informacji, wówczas taka firma staje się podejrzana. Tu Pollyart poprzez tą usługę buduje podstawy zaufania do firmy.

To może się stać początkiem skutecznego jej pozycjonowania. Do wyboru właściciel firmy ma do wyboru trzy abonamenty, które różnią się niewiele jeśli chodzi o cenę, natomiast w zamian otrzymuje dość dużo usług. Dodatkowo każda firma może wynająć dodatkowo salę konferencyjną do prowadzenia wideokonferencji lub spotkań z kontrahentami.

Niewątpliwą zaletą podpisania umowy z firmą Pollyart jest to, że lokal w którym będzie się znajdować wirtualne biuro jest własnością firmy. Zgodnie z polskim prawem jest to więc działalność jak najbardziej legalna. Obowiązujące przepisy umożliwiają wynajmowanie adresów do rejestracji przedsiębiorstw oraz prowadzenia wirtualnego biura właścicielom takich nieruchomości lub też posiadającym pisemną zgodę od właściciela do wykorzystywania biura właśnie w taki sposób.

Nie ma również obawy, że w wyniku zerwania umowy najmu na biuro, Pollyart będzie zmuszone do wypowiedzenia umów korzystającym z usługi e-biura. Jak widać, jest to usługa bezpieczna i pozwalająca na ograniczenie kosztów prowadzenia biura, sklepu internetowego, czy innej działalności do której tak naprawdę fizyczne posiadanie biura jest niepotrzebne. A w razie potrzeby można wynająć na określony czas pomieszczenia, w których można prowadzić rozmowy biznesowe, szkolenia itp. Przedsiębiorca ma więc sporą swobodę działania, nie jest uwiązany z jednym konkretnym fizycznym pomieszczeniem, w którym musi prowadzić swój biznes.

  1.   Biuro wirtualne, czy to się opłaca?

Wynajęcie oraz utrzymanie biura kosztuje. To nie jest tylko wynajęcie samego pomieszczenia, ale również często konieczność jego urządzenia, wyposażenia, zatrudnienia osób do prowadzenia tego biura. Koszty te mogą być spore, szczególnie jeśli lokal biurowy znajduje się w atrakcyjnym miejscu. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że im lepszy adres prowadzenia firmy, tym firma staje się bardziej wiarygodna. Każdy by chciał mieć biura znajdujące się w największych biurowcach warszawskich, czy też na toruńskiej starówce. Cena zakupu lokalu czy nawet jego wynajęcia jest zazwyczaj zaporowa. Lecz jak to w naszym kraju bywa, wszystko jest możliwe. Dzieje się tak dzięki usłudze zwanej wirtualne biuro.

Wirtualne biuro to usługa wynajęcia miejsca do prowadzenia działalności. Jednak wynajmujący nie otrzymuje fizycznego dostępu do powierzchni biurowej, ale adres, pod którym może się zarejestrować, a także pakiety usług w zależności od wysokości abonamentu, na który się zdecyduje. To rozwiązanie jest bardzo popularne pośród prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa. Dzięki temu przedsiębiorcy mają bardzo szeroki wachlarz możliwości działania. Mogą prowadzić swoją działalność z każdego miejsca – czy to siedząc w zaciszu domowy, czy też przebywając na wczasach. A jednocześnie posiadają dwie bardzo ważne rzeczy – prestiżowy adres działania, a druga nie mniej ważna rzecz oszczędności w prowadzeniu swojego biura.

Dla osób szukających bardzo prestiżowego adresu w Toruniu, ofertę związaną z prowadzeniem biura wirtualnego przygotowała prężna firma Pollyart. To przedsiębiorstwo zajmujące się głownie z powodzeniem tworzeniem stron internetowych, sklepów internetowych oraz ich obsługą. Na rynku działa już od prawie dziesięciu lat świadcząc usługi dla klientów z całego kraju. Są właścicielami lokalu biurowego znajdującego się w bardzo pięknej zabytkowej kamienicy położonej w Toruniu przy ulicy Mickiewicza 11. Dzięki temu, że są oni właścicielami lokalu, ich działalność jest jak najbardziej legalna. Ponadto wynajmujący ma pewność, że nagle nie zostanie mu wypowiedziana umowa, bo na przykład właściciel wypowiedział Pollyart umowę najmu.

Kamienica znajduje się w pobliżu toruńskiej starówki, co podnosi walory posiadania właśnie takiego adresu biura. Jednak co otrzymuje właściciel firmy, który na takie rozwiązanie się zdecyduje. Oprócz wspomnianego prestiżowego adresu prowadzenia działalności w zależności od umowy, przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji firmowej. W ramach abonamentu pracownicy biura wirutalnego mogą przesyłać nadchodzącą pocztę pod wskazany adres lub też po zeskanowaniu mogą przesyłać drogą elektroniczną. To rozwiązanie daje przedsiębiorcy jeszcze więcej swobody działania, gdyż jest on na bieżąco z pocztą nadchodzącą. Ponadto pocztę można odebrać osobiście w siedzibie biura, w każdy dzień roboczy w godzinach jego urzędowania, a więc od 8.00 do 16.00. Bonusem na pewno jest również to, że Pollyart tworzy dla swojego klienta wynajmującego biuro wirtualne stworzenie dla firmy jej wizytówki w Google

To jest bardzo ważne, gdyż jak pokazały ostatnie badania, firma której nie można znaleźć w sieci, jest dla swoich potencjalnych klientów mało wiarygodna. Stworzenie profilu dla Google jest podstawą do zbudowania zaufania pośród klientów. Dzięki temu będzie można również w przyszłości skutecznie wykonać pozycjonowanie firmy.  W razie potrzeby dla swoich klientów firma Pollyart przygotowała również możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej. Dzięki temu będzie można się spotkać w przygotowanej sali z klientami, czy też wykorzystać ją w inny sposób do prowadzenia swojej działalności.

Dzięki skorzystaniu z oferty wynajęcia biura wirtualnego, startujący przedsiębiorca, lub już prowadzący niewielką firmę, może wiele zaoszczędzić. To ważne w czasach, kiedy koszty prowadzenia działalności są tak wielkie i co chwila dokładane są nowe obciążenia. Warto więc iść za przykładem tych przedsiębiorców, którzy już skorzystali z możliwości jakie odkrywają dla nich wirtualne biura.

  1.   Gdzie szukać oszczędności.

Biuro w dobrej lokalizacji, to marzenie każdej nowopowstającej firmy. Niestety zazwyczaj budżet powstającej firmy nie pozwala na posiadanie biura w najlepszym punkcie miasta, czy też założenie jej w prestiżowej lokalizacji. Jednak jeśli nie można wejść w posiadanie biura fizycznego, a prestiżowa lokalizacja będzie jak najbardziej korzystna, to może pomyśleć o wirtualny biurze? Powstaje tu pytanie co to jest wirtualne biuro i czy się opłaca jego wynajęcie? Biuro wirtualne, to doskonałe rozwiązanie do firm, które tak naprawdę nie potrzebują fizycznego lokalu, by prowadzić swoją pracę. To usługa dzięki której będzie można wynająć adres, pod którym będzie można zarejestrować swoją firmę. Polskie przepisy wymagają, by rejestrowane przedsiębiorstwo wskazało adres pod którym będzie prowadziło swoją działalność.

Jeśli tak wymagają przepisy, to dlaczego nie ma to być adres kamienicy położonej w najlepszym punkcie wielkiego miasta? Takie rozwiązanie jest oczywiście możliwe i ot za rozsądną cenę. Wirtualne biuro to usługa związana przede wszystkim z wynajęciem adresu do potrzeb korespondencyjnych. Przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmowaniem wirtualnego biura, oferują zazwyczaj szereg usług związanych z prowadzeniem takiego biura. Przyjmują pocztę, informują firmę o takiej poczcie. Mogą również ją przesyłać drogą mailową lub fizycznie na podany adres. Oczywiście można odbierać pocztę osobiście w siedzibie firmy.

Biura wirtualne mają swoje miejscówki zazwyczaj w najlepszych lokalizacjach w mieście. Praktycznie w każdym większym mieście można wynająć wirtualne biuro, które umożliwi prowadzenie działalności. Nie inaczej jest w Toruniu, gdzie w jednej z najładniejszych kamienic położonych w atrakcyjnej okolicy przy ulicy Mickiewicza 11 można wynająć biuro wirtualne. Usługa jest oferowana przez biuro Pollyart, przedsiębiorstwo działające już od prawie dziesięciu lat zajmujące się głównie tworzeniem i prowadzeniem stron internetowych, między innymi dla sklepów, firm itp. Usługa jaką oferuje biuro Pollyart nie nadwyręży budżetu nowej niewielkiej firmy.

Już od 60zł na miesiąc można wynająć taką usługę. Pollyart oferuje w ramach abonamentu oferuje trzy pakiety, które są stworzone wg potrzeb firm. W ramach abonamentu biuro przyjmuje i przechowuje korespondencję, może ją dalej przekazywać fizycznie pocztą, można ją odebrać osobiście w godzinach działania firmy – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Jeśli wynajmujący sobie zażyczy, poczta może być po zeskanowaniu przesłana drogą elektroniczna. Oczywiście jeśli jest takie życzenie firmy, informacja o nadchodzącej poczcie może być przekazywana mailowo lub telefonicznie.

Jednym z największych walorów usługi oferowanej przez biuro Wirtualne biuro jest to, że lokal, pod którym jest biuro wirtualne jest własnością firmy. Nie ma więc obaw, że umowa zostanie zerwana, bo Pollyart zostanie wypowiedziana umowa najmu. Dla klientów biura Pollyart jest również możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej na potrzeby spotkań z klientami, przeprowadzania szkoleń lub też wideokonferencji. Biuro przygotowało również bonus dla swoich klientów. Dla każdej firmy będzie stworzona wizytówka Google. Dzięki temu firma będzie widoczna w wynikach wyszukiwarki Google oraz w usłudze Google+.

Jakie są profity płynące z korzystania z biura wirtualnego? Nie da się ukryć, że największym jest to, że firma zostanie zarejestrowana pod bardzo atrakcyjnym dla biznesu adresem. Taki prestiżowo położony lokal na pewno będzie wpływał pozytywnie w kontaktach z kontrahentami. Dorze skomunikowane centrum miasta, lokal w najlepszym biurowcu lub kamienicy, to robi niezapomniane wrażenie. Ponadto oszczędności. Nie trzeba wynajmować fizycznego biura, wyposażać go, zatrudniać osoby do jego obsługi – to bardzo spore oszczędności, szczególnie jeśli do prowadzenia firmy, nie potrzeba takiego biura. Wszystko można powierzyć firmie świadczącej usługi. Wiele firm korzystając z usług biura wirtualnego, szuka miejsc, gdzie są dogodne interpretacje podatkowe stosowane przez Urzędy Skarbowe, urzędy gmin itp, co może wpłynąć na ich przyszłą działalność.

  1.   Oszczędzanie nie tylko na początku.

Posiadając lub wynajmując biuro w dobrej lokalizacji można nie tylko stworzyć doskonałe miejsce do pracy, do przyjmowania swoich klientów, ale również zdobyć uznanie pośród kontrahentów. Koszt posiadania lub wynajęcia takiej przestrzeni w najlepszym miejscu w mieście to koszt, który przekracza budżety wielu małych i średnich firm. Jeśli nie można w sposób rzeczywisty wejść w posiadanie takiego biura, może więc skorzystać z biura wirtualnego? Takie biuro w odróżnieniu od zwykłego istnieje jedynie w rzeczywistości wirtualnej. Biuro wirtualne to właściwie usługa, która w ostatnim czasie odnosi dość spory sukces. Wiele małych i średnich firm, które do swojej działalności nie potrzebują stałego biura, korzystają właśnie z możliwości jakie daje e-biuro.

Co to jest właściwie biuro wirtualne, jakie daje korzyści dla firm wynajmujących? Największą zaletą biura wirtualnego, jest to, że go nie ma fizycznie. Jeśli go nie ma faktycznie, to nie ma potrzeby urządzania go, płacenia czynszu, czy też zatrudniania osób koniecznych do obsługi biura. Nie ma również kosztów związanych z remontami, ogrzewaniem i innych, które trzeba ponosić, jeśli się jest w posiadaniu fizycznego miejsca do pracy. Nie da się jednak ukryć, że posiadanie biura w atrakcyjnym miejscu w Warszawie, Gdańsku czy na toruńskiej starówce nie ma znaczenia. Nie trzeba jednak z tego rezygnować. Wirtualne biuro umożliwia rejestrację firmy w bardzo atrakcyjnych dla biznesu miejscach. Zdobycie takiego adresu jest szczególnie cenne, jeśli celem działania firmy są kontrahenci działający właśnie w tej okolicy. Trudno jest kierować ofertę do mieszkańców Torunia, jeśli się ma swoją siedzibę w Rzeszowie.

Ponadto prestiżowym adresem można się chwalić – nie każdy może mieć biuro w centrum Warszawy, czy Katowic. Jest to pewnego rodzaju kapitał, który służy pomocą w kontaktach biznesowych. Biuro wirtualne to nie jest powierzchnia służąca do wynajmowania, to usługa dzięki której nie tylko można założyć firmę, uzyskać REGON, NIP, ale również prowadzić swoją działalność, nie koniecznie ruszając się z domowych pieleszy. Zazwyczaj usługi biura wirtualnego podzielone są na różnej wysokości abonamenty i w zależności od wyboru dokonanego przez zainteresowanego wynajmem można uzyskać na przykład nie tylko możliwość kierowania na adres biura korespondencji i jej przechowywania ale również przekazywania jej pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną, czy też przekazywanie informacji o nadejściu takiej poczty. Niektóre biura świadczą również usługi, które umożliwiają wynajęcie sal konferencyjnych, które mogą służyć do spotkań z kontrahentami, przyjmowania kontroli z urzędów, czy też po prostu do prowadzenia czynności związanych z działalnością.

Jedną z ciekawszych propozycji na rynku wynajmowania biur wirtualnych ma toruńska firma Pollyart. To prężnie działająca firma na rynku Internetowym, zajmująca się głównie tworzeniem oraz prowadzeniem stron internetowych, Na rynku działają od przeszło ośmiu lat z sukcesami. Są właścicielami lokalu położonego w centrum Torunia, przy ulicy Mickiewicza 11. To wspaniała zabytkowa kamienica położona jedynie pięć minut spacerkiem od toruńskiej starówki. Dla swoich klientów Pollyart proponuje w zależności od abonamentu – przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji. Możliwość odbioru tejże korespondencji osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania firmy, lub też wysyłanie zeskanowanej poczty mailem lub w tradycyjny sposób.

O nadchodzącej korespondencji pracownicy firmy powiadamiają telefonicznie lub elektronicznie. Ponadto Pollyart, proponuje również założenie firmie wizytówki Google. Dzięki temu firma staje się widoczna w sieci, co jest obecnie istotne, biorąc pod uwagę, że wyszukiwanie firm przez klientów rozpoczyna się właśnie w sieci. Oczywiście jest również możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej na określony termin, jeśli jest taka potrzeba. Wynajęcie biura wirtualnego przynosi dla właściciela firmy wiele zalet. Oprócz wspomnianego prestiżowego adresu, ma on swobodę działania. Nie trzeba siedzieć w biurze, ale można pracować w zasadzie z każdego miejsca. Firma, mimo iż posiada adres, pod którym jest zarejestrowana, jest tak naprawdę anonimowa.

  1.   Biuro wirtualne, czy jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa?

Największe przedsiębiorstwa szukając miejsca do usytuowania swojej siedziby, swojego przedstawicielstwa szukają najbardziej prestiżowego miejsca w danym mieście. Musi być to najlepiej w centrum, w doskonale skomunikowanej okolicy. Im bardziej prestiżowy adres tym lepiej dla firmy, gdyż jest ona postrzegana jako ta licząca się na rynku. Jednak zakup takich powierzchni, czy też nawet ich wynajęcie to mogą być ogromne koszty. Oczywiście dla wielkich prężnie działających przedsiębiorstw, takie koszty nie są niczym specjalnym, ale już dla mniejszych firm, posiadać adres siedziby w najbardziej atrakcyjnym miejscu w mieście, to mogą być wydatki przekraczające budżet nawet kilkukrotnie. Takie braki finansowe nie stoją na przeszkodzie by móc zarejestrować swoją firmę pod prestiżowym adresem. Taka możliwość istnieje dzięki wirtualnym biurom. Biuro wirtualne, to nie jest powierzchnia, która jest do wynajęcia, to raczej system usług, związanych z udostępnieniem adresu, koniecznego do rejestracji oraz prowadzenia firmy. To propozycja skierowana głównie do małych i średnich firm, które dostrzegają możliwości jakie płyną z posiadania odpowiedniego adresu, a nie koniecznie dysponującymi odpowiednimi środkami finansowymi do zakupu i utrzymania takiego biura. Brak fizycznego biura to spore oszczędności.

Jeśli nie ma biura, to nie ma konieczności opłacania wysokich czynszów, nie ma nakładów na wyposażenie biura, ich późniejsze remonty, czy też na wypłaty osób zatrudnionych do jego obsługi. Jednocześnie firma otrzymuje doskonały adres siedziby firmy, na który jest kierowana cała korespondencja firmy. Taki adres może pomóc w zdobyciu lokalnych klientów, bądź też być kartą przetargową w kontaktach z innymi firmami. To usługa, która jest co raz bardziej popularna we wszystkich atrakcyjnych dla przedsiębiorców miastach.

Na czym polega taka usługa? Można to wytłumaczyć na przykładzie jednej z firm, która się świadczeniem takiej usługi zajmuje. Na rynku toruńskim działa od kilku lat biuro Pollyart. Jej głównym polem działania jest tworzenie i prowadzenie stron internetowych, działania w mediach internetowych. Jednocześnie firma ta jest właścicielem doskonale położonego w Toruniu przy ulicy Mickiewicza 11 lokalu. Jest to w mieście Kopernika bardzo atrakcyjny lokal w zabytkowej kamienicy, położony zaledwie pięć minut spacerem od toruńskiej starówki. Jest to okolica doskonale skomunikowana. Wynajęcie lokalu fizycznego, lub jego zakup to są ogromne koszty. Pollyart kieruje swoją usługę do każdego, który szuka najlepszego adresu w Toruniu do zarejestrowania swojej firmy. W ramach swojej usługi, w zależności od wykupionego abonamentu cała korespondencja kierowana do firmy jest przechowywana, a o nadejściu jej jest ona poinformowana. W razie potrzeby, ta korespondencja może być przesłana na podany adres pocztowy lub mailowy. Można ją również odebrać osobiście pod adresem działania firmy w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Pracownicy biura Pollyart służą profesjonalną pomocą w prowadzeniu biura https://goodspot.pollyart.pl , a co najważniejsze zapewniają pełną anonimowość i ochronę danych. W razie potrzeby, klient może wynająć salę konferencyjną, w której może się spotkać z klientami, kontrolującymi urzędnikami lub przeprowadzić telekonferencję biznesową. W ramach usługi każda zainteresowana firma ma tworzoną wizytówkę Google, dzięki czemu firma jest widoczna w sieci dla swoich przyszłych kontrahentów. Dzięki temu firma ma podstawy do budowania zaufania wśród klientów, a także do skutecznego pozycjonowania firmy w wyszukiwarkach internetowych.

Rozważając problem biura wirtualnego, trudno dostrzec jakiekolwiek wady takiego rozwiązania. Oszczędności w prowadzeniu firmy, anonimowość, czy też swoboda działania dla firm są bardzo ważne. Ponadto profesjonalne podejście przedsiębiorstw oferujących tą usługę, czy też innowacyjne rozwiązania pozwalają właścicielom firm na znalezienie takiej opcji jaka mu najbardziej odpowiada.

  1.   Sposób na dobrą lokalizację.

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie czy duże, czy te jednoosobowe do swojej rejestracji potrzebują adresu, w którym przedsiębiorstwo ma mieć swoją siedzibę. Nie może to być jakiś tam adres. Im biuro jest położone bliżej centrum tym lepiej. Prestiżowy adres biura to wartość dodana dla każdej firmy. Można zauważyć, że największe przedsiębiorstwa mają umiejscowione swoje biura w najdroższych i najlepszych miejscach, blisko centrum, odpowiednio skomunikowanych.  To dla kontrahentów wyraźny znak, że firma liczy się na rynku. Jak można się łatwo domyśleć biura w takiej lokalizacji generują bardzo wysokie koszty.

Zakup powierzchni biurowej w najlepszych miejscach, czy też jej wynajęcie to koszt, który przekracza możliwości większości firm znajdujących się na polskim rynku. A to początek kosztów, gdyż doliczyć trzeba czynsz za biuro, koszty jego wyposażenia, czy też zatrudnienia osób do obsługi tego biura. Jest jednak możliwość, by przy niewielkich kosztach móc zarejestrować swoją firmę w bardzo atrakcyjnym miejscu. Taka możliwość istnieje dzięki usłudze wirtualnego biura.

Instytucja biura wirtualnego pozwala na zarejestrowanie swojej firmy bez konieczności wynajmowania czy kupowania fizycznej przestrzeni biurowej. Firma korzystająca z takiej usługi zdobywa prestiżowy adres, a także liczne dodatkowe usługi świadczone przez wynajmującego. Wynajem biura wirtualnego jest bardzo popularny pośród małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie tych, które do swojej działalności nie potrzebują fizycznej przestrzeni do kontaktów ze swoimi kontrahentami, pracują w zaciszu swoich domowych pieleszy, lub tez chcą zachować daleko posuniętą anonimowość, przy jednoczesnym posiadaniu bardzo atrakcyjnego adresu swojej firmy.

Biuro wirtualne można wynająć w większości dużych miast, w najlepszych ich lokalizacji. Przykładem może być toruńskie biuro wirtualne, będące własnością toruńskiej firmy Pollyart. Biuro jest położone przy ulicy Mickiewicza 11, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w pobliżu toruńskiej starówki. Pod tym adresem znajduje się zabytkowa kamienica, co podnosi prestiż oferowanego adresu. Oczywiści w ramach wynajmowania wirtualnego biura, Pollyart oferuje szereg dodatkowych usług, związanych z jego prowadzeniem. Pracownicy firmy Pollyart zapewniają nie tylko profesjonalną pomoc w prowadzeniu biura https://goodspot.pollyart.pl , ale również oferują możliwość wynajęcia sali konferencyjne, gdzie można przyjąć kontrahentów, spotkać się z kontrolującymi urzędnikami, czy też po prostu przeprowadzić szkolenia, wideokonferencję. Bardzo ważne jest to, że Pollyart jest właścicielem pomieszczeń, gdzie znajduje się agencja i pod którym można zarejestrować firmę.

Nie ma więc obaw, że umowa wynajęcia biura wirtualnego zostanie nagle zerwana, bo firmie wynajmującej ktoś z kolei wypowiedział umowę. Pollyart swoim klientom oferuje trzy abonamenty, które określają zakres podejmowanych przez firmę czynności. Jednakże dla każdego przedsiębiorstwa, który w agencji wynajmie biuro wirtualne, pracownicy biura przygotują wizytówkę Google. Dzięki tej usłudze nowopowstała firma będzie widoczna nie tylko w wyszukiwarce Google, ale również w usłudze Google+. Taka usługa będzie budowała zaufanie wśród klientów, gdyż jak wskazują badania, znakomita większość potencjalnych klientów szuka informacji o kontrahentach w sieci. Dla nich firmy, których nie ma w sieci, nie istnieją.

Wynajęcie biura wirtualnego przynosi dla firm same pozytywy. Pozwala na oszczędności związane z brakiem fizycznego biura, a co za tym idzie kosztów jego utrzymania i prowadzenia.  po drugie pozwala nawet niewielkiej formie rejestrację w bardzo atrakcyjnej lokalizacji co już na starcie pozwala na podniesienie prestiżu firmy. Kolejnym plusem jest elastyczność działania – można prowadzić firmę z każdego miejsca, a cała poczta będzie trafiać na wskazany adres, lub też bezpośrednio na skrzynkę mailowa firmy. Ponadto trudno nie docenić również anonimowości, jaką zapewnia wynajmowanie biura wirtualnego. Trudno doszukać się z kolei minusów korzystania z takiej usługi, bo takiej nie ma.

  1.   Biuro w wirtualnej rzeczywistości.

Biuro wirtualne, to określenie w ostatnich czasach robi zawrotną karierę pośród małych i średnich przedsiębiorców. Można wszędzie spotkać się z pozytywnymi opiniami na temat biur wirtualnych, wiele firm korzysta z takiego e-biura. Czym jednak jest takie e-biuro?

W procesie rejestracji firma, która rozpoczyna działalność musi wskazać adres swojej siedziby. Ten adres ma wielkie znaczenie, dla każdego przedsiębiorstwa, gdyż odpowiednie umiejscowienie firmy ma wpływ na to, który Urząd Skarbowy będzie firmę rozliczać, które urzędy będą wydawać odpowiednie zaświadczenia i zezwolenia, jeśli takie będą potrzebne.  trzeba również pamiętać, iż firmy działają zazwyczaj tam, gdzie znajdują się ich kontrahenci. Nie można również zapominać, że im lepsza lokalizacja biura, tym większe szanse na zawarcie nowych kontraktów. Widać to szczególnie w wielkich miastach, gdzie w najbardziej atrakcyjnych miejscach miasta są umiejscowione siedziby wielkich przedsiębiorstw, banków. Im lepsza lokalizacja biura, tym cena zakupu takiej powierzchni lub nawet jego wynajęcia jest większa.

Można b pomyśleć, że dla małych przedsiębiorstw, które dopiero co startują na rynku nie ma szans na zdobycie takiej lokalizacji. Na szczęście i dzięki możliwości wynajęcia wirtualnego biura, jest to możliwe. Biuro wirtualne jest to nic innego jak usługa wynajęcia adresu, pod którym firma może się zarejestrować. Oczywiście pod adresem znajdują się pomieszczenia biurowe, gdzie na przykład można odebrać nadchodząca korespondencję, czy też wynająć salę konferencyjną, gdzie można się spotkać z klientami. Jednak biuro wirtualne to więcej niż tylko adres, to również, a może przede wszystkim usługa związana z prowadzeniem biura. W skład tej usługi wchodzi między innymi odbieranie i przechowywanie korespondencji, wysyłanie powiadomienia o korespondencji droga mailową lub telefonicznie, prowadzenie książki korespondencji, czy przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną lub na wskazany adres pocztowy. W większości przypadków jest możliwy również odbiór korespondencji osobiście w siedzibie biura.

Dla osób szukających biura wirtualnego w Toruniu, bardzo ciekawą propozycję ma agencja Pollyart. Jest ona właścicielką biura położonego w bardzo atrakcyjnej okolicy w Toruniu, w przepięknej kamienicy przy ulicy Mickiewicza 11. To bardzo prestiżowa okolica, skąd do toruńskiej starówki jest jedynie pięć minut spacerem, a Park Bydgoski jest również w bezpośredniej okolicy. Dla swoich klientów Pollyart przygotował trzy abonamenty, które obejmują zróżnicowane usługi. Do podstawowej usługi należy udostępnienie adresu do celów rejestracji firmy, a także przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji. Tą korespondencję można odebrać osobiście w godzinach urzędowania agencji.

Wyższe abonamenty obejmują między innymi możliwość przekazywania korespondencji drogą mailową lub na wskazany adres pocztowy, prowadzenie książki korespondencji, a także usługę powiadamiania o nadejściu korespondencji klienta. W zależności od potrzeb firma może wybrać jeden z abonamentów, które nie są zbyt wysokie.  Nienależnie jednak od wysokości opłacanego abonamentu Pollyart oferuje również profesjonalną obsługę przez pracowników, a w razie potrzeby również szeregiem dodatkowych usług w dniach powszednich w godzinach 08:00-16:00. Ponadto biuro oferuje możliwość przygotowania wizytówki Google, co pomoże firmie w promocji, a także w budowaniu podstaw zaufania wśród klientów.

Na wynajęcie usługi biura wirtualnego mogą sobie pozwolić przede wszystkim firmy, które do swojej działalności nie potrzebują stałego realnego biura, a adres możliwie najlepszy jest potrzebny wyłącznie do rejestracji firmy. Usługa taka pozwala na spore oszczędności związane nie tylko z wynajęciem, ale również z powadzeniem biura https://goodspot.pollyart.pl . Dla wielu małych firm to jedyna możliwość, by zaistnieć na danym rynku, skorzystać z prawa miejscowego, które obowiązuje w miejscu rejestracji firmy.  A jedynym minusem wynajmu biura wirtualnego zdaje się być konieczność uiszczenia co miesięcznej opłaty abonamentowej

  1.   Zalety biura wirtualnego.

Koszt prowadzenia przedsiębiorstwa może być naprawdę wysoki. Wszystkie składki, które trzeba odprowadzać pochłania znakomitą część wypracowanych środków. Kiedy do tego dodamy koszty związane z zakupem, wyposażeniem oraz prowadzeniem biura, w którym będzie można prowadzić swoją działalność, to kwoty robią się naprawdę spore. Dla małych i średnich firm takie kwoty mogą być nie do uniesienia. Nic dziwnego, że szukają one oszczędności na każdym kroku. Rynek przyzwyczaił nas, że jeśli jest na coś zapotrzebowanie, to szybko oferta się znajdzie. Tak jest również w przypadku szukania oszczędności na prowadzeniu biura.

Małe przedsiębiorstwa, szczególnie te, które do swojej działalności nie potrzebują do swojej działalności, kontaktów z klientami żadnego biura. Taka możliwość oszczędzania nosi nazwę wirtualne biuro. Tak naprawdę wirtualne biuro to usługa polegająca głównie na wynajęciu adresu potrzebnego do rejestracji firmy. W Polsce nie można zarejestrować firmy bez posiadania adresu siedziby. Można oczywiście firmę zarejestrować na swoje mieszkanie, ale jeśli ktoś chce trochę prywatności, czy też szuka możliwości rejestracji firmy z dala od swojego miejsca zamieszkania, to wirtualne biuro jest do tego najlepszym rozwiązaniem.

Usługa ta nie tylko, więc zapewnia oszczędności związane z zakupem lub wynajęciem powierzchni biurowej oraz całego kosztu prowadzenia biura, ale również zapewnia firmie komfort prywatności, swobodę działania. Wynajęcie biura wirtualnego, to również wolność dla prowadzącego firmę co do obsługi korespondencji firmowej. Pracownicy biura, które wynajmuje adres przyjmuje całą korespondencję płynąca do firmy i w zależności od wybranej opcji przechowuje ją do momentu fizycznego odebrania, bądź też przesyła pocztą lub mailem. W razie potrzeby biuro prowadzi również książkę korespondencji.

Większość wirtualnych biur powstaje w centrum wielkich miast. Adresy, pod którymi są te biura można zaliczyć do bardzo atrakcyjnych. Nie inaczej jest w przypadku biura oferowanego przez toruńską firmę Pollyart. Biuro jest położone w centrum Torunia, niedaleko Parku Bydgoskiego, w przepięknej kamienicy przy ulicy Mickiewicza 11/1. Jest to atrakcyjny adres na rejestrację firmy. Ale biuro wirtualne to zazwyczaj również szereg innych usług świadczonych przez pracowników biura. Pollyart zapewnia, że pracownicy biura zapewniają profesjonalną obsługę biurową, którą firma będzie otrzymywać przez pięć dni w tygodniu w godzinach pracy biura, a więc od 8:00 do 16:00.

Biuro zapewnia całkowitą anonimowość oraz ochronę danych osobowych oraz firmy.  Wraz z adresem do rejestracji przedsiębiorstwa, firma również uzyskuje adres do korespondencji. Nadchodząca korespondencja będzie przechowywana w siedzibie firmy lub też będzie przesyłana po zeskanowaniu mailem lub tradycyjną pocztą. Dla wynajmujących biuro wirtualne przygotowano również możliwość skorzystania z sali konferencyjnej, w której można prowadzić szkolenia, przyjmować klientów, czy wykorzystać do innych potrzeb związanych z prowadzeniem działalności.

Dodatkowym walorem jest to, że firma Pollyart dla swoich klientów tworzy wizytówkę Google. To usługa, dzięki której firma będzie widoczna zarówno w wynikach największej wyszukiwarki Google, ale i w usłudze Google+. Nie bez znaczenia jest to, że Pollyart jest właścicielem lokalu, pod adresem którego znajduje się biuro wirtualne. Dzięki temu firma, która skorzysta z oferty i wynajmie biuro wirtualne od Pollyart będzie pewny, że jego umowa będzie pewna.

Można powiedzieć, że firmy wynajmujące biura wirtualne https://goodspot.pollyart.pl jednym głosem twierdzą, że zalet biura wirtualnego jest wiele. Trudno wymienić wszystkie i zadecydować która zaleta jest najważniejsza, czy fakt że rejestrując się pod podanym adresem będzie można łatwiej dotrzeć do klienta? A może pełna niezależność i anonimowość. Nie można również zapominać o oszczędnościach, jakie można uzyskać przy wynajmowaniu takiego e-biura. Jedno jest pewne, jest to usługa, na którą warto skierować swoją uwagę, szczególnie jeśli do prowadzenia swojej działalności nie potrzeba rzeczywistego lokalu biurowego.