Volvo kieruje się w stronę zupełnie nowego stylu. Nową linię stylistyczną wyznacza projektant Thomas Ingenlath. Opracowane przez niego auto koncepcyjne ma wskazywać jedyny, „słuszny” kierunek na najbliższe lata, wedle którego auta marki Volvo będą projektowane. Nowy wygląd aut ma powodować natychmiastowe zakochanie się w nich przyszłych posiadaczy, skierowanie ich do salonów i stworzenie wieloletniego związku, opartego o miłość, dumę, bezpieczeństwo, zaufanie i komfort.

Thomas Ingenlath chce, aby auta marki Volvo nie dały pomylić się z żadnym innym samochodem na świecie. Więcej premium, więcej nowoczesności, bezpieczeństwa i jeszcze więcej emocji – postawiona poprzeczka jest bardzo wysoko. Concept Coupe, będące prekursorem nowego stylu Volvo, jest swego rodzaju trendsetterem i równocześnie zwiastunem tego, jaki styl będzie stosowany w nowych wozach tej marki.

Volvo Concept Coupe

Volvo Concept Coupe

Stylistyka auta nawiązuje do legendarnego modelu P1800. Charakterystyczne przetłoczenia z boku, światła do jazdy dziennej w kształcie położonej litery t, ładne proporcje nadwozia, powstałe na skutek zastosowania dużego odstępu pomiędzy przednim a tylnym nadkolem – to najbardziej charakterystyczne elementy.

Legendarne Volvo P1800

Legendarne Volvo P1800

Kolejnym nawiązaniem do legendarnego klasyka P1800 jest czcionka, jaką zastosowano w dwóch zegarach a raczej okrągłych wyświetlaczach TFT. Na pasach bezpieczeństwa zamieszczono także napis „Since 1959”, co jest bezpośrednim nawiązaniem do historii marki.  W tym roku właśnie Volvo wprowadziło w swoich autach (po raz pierwszy na świecie) bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, montowane seryjnie w samochodach osobowych.

Concept Coupe to nie tylko nowy wygląd, to także nowa płyta podłogowa SPA i silnik Drive – E, a więc przebojowe nowości Volvo, które za kilka miesięcy trafią do produkcji seryjnej. Concept Coupe zostanie zaprezentowany w czasie IAA we Frankfurcie (12 – 22 września 2013 roku).

Volvo Concept Coupe

Volvo Concept Coupe

Concept Coupe uchyla także nieco rąbka tajemnicy, jak będzie wyglądać nowa generacja Volvo XC90.

Przyszłe XC90 będzie wykorzystywać wiele elementów z CC, między innymi skalowalną płytę podłogową SPA (CC ma 4.5 metra długości, XC90 będzie miał 5 metrów). XC90 będzie także korzystał z jednostki napędowej Drive-E.

Concept Coupe posiada napęd hybrydowy o łącznej mocy 400 KM, w skład którego wchodzi turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów oraz silnik elektryczny, którego zadaniem jest napędzanie kół tylnych.

Volvo Concept Coupe

Volvo Concept Coupe